İlçe  siyasi gündemini yazmaya devam ediyoruz. Biraz sabredin, bir satır kaldı. Ondan sonra daha afili başlıklar ile karşınızda olacağım.

İlçe Tarım’dan köyde bilgilendirme İlçe Tarım’dan köyde bilgilendirme

Bu yazıda yaklaşık bir yıldır üyesi olduğum İyi Parti analizini yapacağız. Objektif olmaya çalışacağım ama sert eleştiri ve tahrik olmayacak. O kadarlık ayrıcalığımız olsun.

Partiye 50. doğum günümde katılmayı planlamıştım ama ondan dört gün önce öğretmenler gününde kaydımı yaptırdım. Tanıdığım en idealist öğretmen, köy enstütüsü mezunu rahmetli dedem Osman Kurban’ı da yad ederek aktif siyasete döndüm. Hayatını Chp’ye adamış dedem yaşarken bunu görseydi ne derdi ? duymadığım çok iyi oldu.

Partiye girdiğim günden bugüne kadar, başta ilçe başkanımız ve yönetim kurulu olmak üzere tüm partilerden çok fazla tevazu gösterdiler. Bu üyelik için ayrıca çaba gösteren sevgili abim Yaşar Yılmaz’a da ayrıca teşekkür ediyor ve en çok merak edilen sorudan başlıyorum;

            2024 Mahalli idareler seçimlerinde genel başkanımızın talimatları doğrultusunda hiçbir parti veya ittifakın güdümüne girmeden adaylarımızı çıkarıyoruz. Başta ilçe başkanımız olmak üzere tüm kayıtlı üyelerimizin istediği her göreve aday adayı olma hakkı vardır. Kayıtlı olmayan gönüldaşlarımız ve görevli bürokratlar da bu hakka haizdirler.

            İlçe başkanımız ve yönetim kurulunun bu süreçte çok önemli bir görevi daha var. Bu da seçim takviminin başlaması ile aday adaylığı sürecini parti tüzüğü ve temayüllerine uygun şekilde yönetmek. Yukarıda da söylediğim gibi ilçe başkanı dahil tüm yönetim kurulu istediği her göreve aday olabilir ama yürüttüğü görevi de doğru şekilde geriden gelene bırakmak zorundadır. Kritik süreçte partide bir yönetim boşluğuna meydan vermeden en doğru kadro ile seçmenin karşısına çıkacağımızdan şüphem yok.

            Takdir edersiniz ki 2018’de kurulup 2019 yerel seçiminde Chp kadrosundan İttifaka dahil olan bir parti ilk kez bu süreci yaşayacağı için bazı aksamalar  olacaktır. Bunu da kendi içimizde rahat bir şekilde çözeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Bu meseleyi de net şekilde açıklayıp, kaos bekleyen Ak-baba’lara ve bizi çantada keklik gören Ok-çular’a anlayacakları mesajı verdiğimize göre seçim bildirgemizden bazı tüyolar vererek devam edelim. Devam etmeden önce kurmuş olduğum üç satırlık uzun cümle için şu anda kitabını baskıya sokma aşamasında olan Halis Koç’tan bir kez daha özür diliyorum. Kısa ve anlaşılır cümlelerden oluşan kitabını merakla bekliyoruz.

            Partiye girmeden önce çalışmasını yaptığım ve ilçenin artık yılan hikayesine dönen sorunlarını içeren 7 ana başlıklı bir ‘Acil Eylem Planı’nı bazı yetkili teknik arkadaşlarla paylaştım. Onlardan da faydalı katkılar ekledik ve bu plan partimizin seçim manifestosu olmak üzere. İsim şimdilik Acil Eylem Planı. Gerçekten  Acil şekilde eyleme geçilmesi gereken sorun ve tespitler içeriyor. Nasip olur belediyeyi kazandığımız zaman da hayata geçireceğimiz için ismini Torbalı Master Planı’ koymayı düşünüyoruz.

            7 ana başlığı merak edenler için tamamlanan 2 başlığı açıklamak istiyorum. Bu sayede ilçenin 1 ve 2 numaralı sorunlarını gören düzen partileri belki de saçma bir park üzerinden birbirlerini eleştirmeyi bırakırlar da bu sorunlara kafa yormaya başlarlar. Hem de arkalarına aldıkları genel ve yerel iktidar güçleri ile.

            Siz anlamsız parklar yapmaya devam edin ama bu ülkenin ve bu ilçenin 1 numaralı sorunu; Deprem gerçeği ve belediye öncülüğü ile yapmak zorunda olduğunuz Kentsel Dönüşüm’dür. Belediye olarak neler yapabileceğinizi yakın zamanda açıklayacağız. Biz de bu yetki ve imkan vardı da neden şimdiye kadar kullanmadık diyeceksiniz.

            Siz de yapılan anlamsız parkları çapsız bir şekilde eleştirmeye devam edin ama bu ilçenin 2 numaralı ve 25 yıldır çözülemeyen sorunu da Trafik sorunudur. Bununla alakalı da tüm çözüm yöntemlerimiz hazır. Trafik sorununu biriniz uçan yol ile çözdüğünü zannederken diğeriniz gereksiz bir yer altı otoparkı ile çözmeyi hayal ediyor. Çözüm önerisini açıklayınca ne demek istediğimizi herkes anlayacak. Sadece Torbalı seçmeninin vereceği yetkiyi bekliyoruz. Yetkiyi sizden biri alırsa da biz bu çalışmayı paylaşmaktan gocunmayız. Yeter ki siz uygulamasını bilin. Sonuçta Torbalı hepimizin…

Editör: TE Bilisim