Torbalı Güncel yazarlarından Hasan Kudayyılmaz her cumartesi günü için artık klasikleşen serisi olan Kafamda Deli Sorular’ın 3.’sünü kaleme aldı

Bir haftada kafamda biriken deli sorular ile bu pazarda karşınızdayım.

5 yıllık Akp belediyeciliğindeki en büyük icraatlar  her boş alana yapılan deli saçması parklar olmuş iken, kasetle gelen  mevcut ilçe başkanı rekor sürede yapılan parkı neden hunharca eleştiriyor ?

Eleştiri nedeni, parkın  evinin manzara sulietinde  kalmış olması mıdır ?

Parkı eleştiren zihniyet meydandaki saçmalığa neden ses çıkaramıyor ? 

Akp’nin tımarlı sipahisi  gazetesinde  ‘buraya eski başkan içkili restaurant yapacaktı ama tepkiden dolayı erteledi’  diye eleştirirken borazanını öttürdüğü zihniyetin alkolden aldığı fahiş vergiden haberi var mı ? kafasına koyduğunu yaparken tepkileri hiçbir şekilde dikkate almadığını öğrenecek kadar onun borazanını da öttürmedi mi ?  

Bu sitede çıkan haberde rekor sürede bitirilen park haberine istinaden kafama takıldı;  daha önceki rekor hangi belediye başkanına aitti? O park bir günde park bitse ne olacak? Siz gidin önce 31/12’de bitecek denen meydandaki kara deliği tamamlayın. Ya da olmuyorsa tabeladaki tarihi değiştirin. 1 Ocak’tan sonra günlük gecikme cezası 106.000 TL 

Beton ve egzoz gazının hüküm sürdüğü şehrin en işlek bölgesinde açılan park nasıl oluyor da doğal yaşam parkı oluyor? hangi dahi bu ismi buldu ? tanışmak isterim.

Belediye meclisi toplantısından sonra Özgür Çağlar’ın ‘Bir yumurtayı beş kişi taşıyor’ eleştirisindeki 5 kişi kim olabilir ? Maskeli Beşler Torbalı pek yakında sinemalarda…

Yavuz Selim Özgan başkan yardımcısı ve Ömer Şentürk’ün başkan vekili olduğu bir belediye  yönetimde çıta daha ne kadar düşebilir ? bu abiler  bilmediğimiz  hangi üstün meziyetlerinden ötürü bu görevlerdeler ? 

Karakızlar muhtarının başkanı olduğu Kent Konseyi’nin aslında kent ile hiçbir alakasının olmadığını anlamayan kaldı mı ? bu görevi de başarı ile tamamladığına kendini inandıran köy muhtarı şimdi hangi makama gözünü dikmiş olabilir ?  benim başkan yardımcılarından neyim eksik derse, kim ne diyebilir ? bazı görevleri bol kepçeden herkese dağıtmayın, sonra her önüne gelen istiyor.

Her yazımdan sonra tahrik etmek için beni arayan Geylani Baki’den kaç yazıdır ses seda yok. Yıl sonu  yaklaşırken ‘Yılın en gözde bekarı’ ödülünü 3.kez alarak altın kemere sahip olmak mı istiyor ?

Adem Aksakallı’nın kahve ağzıyla yazdığı yazılardaki imla hataları sizi de geriyor mu ?

Adem’in yazıdaki 2 tane   Cenk meselesini anladıysam arap olayım. Anlayabilen var mı ? bu arada ben ikisini de tanıyorum ve ikisi de ilçe siyasetine çok uzaklar.

Muhittin Cengiz’in uzun yazıları sizin de uykunuzu getirip depresyona sokuyor mu ?

Ona inat Mehmet Ergün’ün kısa ve bir o kadar dolu yazılarını siz de bir çırpıda okuyor musunuz ?

Feyzullah Turan’ın toplumun her kesimini kucaklayan birleştirici yazılarından sonra sizin de milliyetçi duygularınız tavan yapıyor mu ?

Mimarlar / Mühendisler kahvaltısında 15 gün önce kaybettiğimiz duayen abimiz Cemil Ezberci’yi birkaç cümle ansak şık ve anlamlı  olmaz mıydı ? saygıyla…

Aynı kahvaltı etkinliğine tam zamanında gelen kaymakam bey 29 Ekim etkinliğinde de aynı dakiklikte olacak mı ? hazır kıta meydanda bekliyor olacağız.

İyi Parti adayı kim olacak sorusuna daha ne kadar maruz kalacağım ? yandex miyim ?

‘Manifesto’ başlıklı bir yazı yazıp suları bulandırmak ile ‘Majörler tükendi minörlere yolculuk’ başlıklı bir yazı yazıp çekip gitmek arasındaki ince bir çizgiye nasıl geldim ?

Adnan Yaşar Görmez gecenin bir yarısı  eşiyle beraber hangi evden alan  çalışmasından çıkıyordu ? inanmışlık da bir dünya markası olma yolunda ama biraz piar şart.

Chp kurultayından sürpriz sonuç çıkarsa ilk bukalemun kim olacak ? atılan imzalar inkar mı edilecek ?

Chp kurultayında da Özgür Özel’İn ismi çizilip Hakkı Polat yazılır mı ?

Ertan Çelik bana ne zaman cevap yazısı yazacak ?

Başlığı yazıp 20 dakika boş boş ekrana bakan bir kafadan 20  küsür soru ne ara  çıktı ? inanın  ben de anlamadım…

Haftaya daha delileri ile görüşmek dileğiyle…