İzmir’in spor alanında yıldızı parlayan okullarından biri olan Bahçeşehir Koleji İzmir Güney Kampüsü okçuluk dalında da elde ettiği başarılı sonuçlarla adından söz ettirmeye devam ediyor. 2023-2024 Eğitim Öğretim yılı Okul Sporları faaliyet programı çerçevesinde düzenlenen Okul Sporları Okçuluk İl Birinciliği Müsabakaları, 26-28 Mart 2024 tarihleri arasında İzmir’in önemli spor alanlarından biri olan Atatürk Stadı'nda gerçekleştirildi.

Toplamda 224 sporcunun katıldığı müsabakalarda Bahçeşehir Koleji İzmir Güney Kampüsü öğrencileri gösterdikleri üstün performanslarıyla okullarına altın ve gümüş madalya ile döndüler. Makaralı Yay Gençler Kategorisinde Anadolu Lisesi 11. Sınıf öğrencisi Alisa AKSAÇ İzmir Birincisi, Yıldızlar Kategorisinde ise Ortaokul 6. Sınıf öğrencisi Mehmet Eren GEDİKLİ İzmir ikincisi olarak Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

Üreticiden artışa tepki: Zarar ediyoruz Üreticiden artışa tepki: Zarar ediyoruz

Eğitimde olduğu kadar spor alanında da iddialı olan Bahçeşehir Koleji, öğrencilerinin disiplinli çalışmaları ve antrenörleriyle işbirliği sayesinde bu başarıya ulaştıklarını belirten, Kampüs Müdürü Ayşe KIRLAR EMİR, öğrencilerini ve antrenörlerini tebrik ederek, bu önemli başarının eğitimin yanı sıra spora da verilen önemin bir göstergesi olduğunu belirtti. Gelecekte de başarı grafiğini yükseltecek çalışmalarına devam edeceklerini vurguladı. Bahçeşehir Koleji Kurucu Temsilcisi Yıldırım BAYTEKİN , üstün başarılarından dolayı öğrenci ve öğretmenleriyle gurur duyduğunu belirterek tebrik etti. Türkiye şampiyonasında kendilerine başarılar diledi.