Torbalı’nın en önemli markalarından ola, İzmir’in hatta Ege Bölgesi’nde yaptığı yatırımlar ve attığı adımlarla zirveye koşan Bahçıvan Grup, büyümeye devam ediyor. Türkiye’nin en büyük sürücü kursu olan Ege Sürücü Kursları’nın yanı sıra ilçedeki ilk özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinin de kurucusu olan Bahçıvan Grup son yıllarda mimarlık ve inşaat şirketiyle adından sıklıkla söz ediyor. Bahçıvan Grup bünyesinde yer alan inşaat ve mimarlık şirketiyle Torbalı’da konut çıtasını zirveye çıkaran, ilçede ilk akıllı evleri yapan, teknolojiyi kaliteli işçilik ile birleştiren Bahçıvan Grup, bu alanda sosyal bir çalışmaya da geçtiğimiz yıl imza atmıştı. İlçede kiralık konut sorunun yaşanmasıyla birlikte, inşaatı tamamlanan 80 dairesini satmayıp, kiraya veren Utkucan Bahçıvan yönetimindeki Bahçıvan Grup, bunun ilk örneklerini de Buca’da yapmıştı.

YAŞAYAMAYACAĞI EVLERİ YAPMIYOR

Buca’da halen kirada olan 90 dairesi bulunan Bahçıvan, birinci sınıf malzeme kullanarak, Yapı Denetim’in zorunlu kıldığı ürünlerden bile daha kalitelilerini kullanıp, insanların hayatlarına yatırım yapıyor. Ülkemizin en önemli gerçeği olan ve son günlerde en çok konuşulan konuların başında gelen depremle ilgili hassasiyeti yıllardır koruyan ve yapılarında beton, demir ve kaliteli malzemeden kaçmayıp aksine daha da yoğun kullanan Bahçıvan, yaptırdığı evlerin yanı başında yaşayarak, adeta ‘Yaşamayacağım evleri yapmam’ diyor.

HOLDİNGLEŞME YOLUNDA İLERLİYOR

Kısa süre önce hizmet vermeye başlayan, Gallerizmir adında bir de otomotiv şirketi kurarak otomotiv alanında da yatırımlar yapan Bahçıvan Grup, holdingleşme yolunda da emin adımlar atıyor. Torbalı merkezli ilk holding olması beklenen ve önümüzdeki 5 yılın planlarının başına bunu koyan Bahçıvan Grup,  sosyal konularda da oldukça duyarlı. Ülkemizi derinden sarsan afet felaketinde tüm inşaatlarını durduran, buradaki jeneratörlerde, kazma küreğe kadar tüm malzemeleri, ustalarıyla birlikte afet bölgesine gönderen, araçlar dolusu yardım malzemelerini depremzedelere ulaştıran Bahçıvan Grup, Torbalı’nın ve insanlığın yararına olan her alanda saf tutan ilçenin yüz akı olmaya devam ediyor.

Aile, bir mucizeyi bekliyor Aile, bir mucizeyi bekliyor
Editör: TE Bilisim