Eğitim Sen Torbalı Temsilciliği’nde bayrak değişimi yaşandı. Dün yapılan olağan genel kurulun ardından Eğitim Sen Torbalı Temsilcisi seçilen İsmail Gündüz, görevi Nuri Önder’den devraldı. Yürütme kurulunda İsmail Gündüz ile birlikte Neşe Yayla, Zeynep Kahraman, Murat Keskin ve Erim Ergen yer aldı.

ÖNCEKİ YÖNETİME TEŞEKKÜR

İsmail Gündüz yaptığı açıklamada “Eğitim Sen İzmir 1 Nolu Şube Torbalı Temsilciliği olarak 15 Ekim 2023 tarihinde gerçekleştirdiğimiz 12. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçim sonucunda yeni yürütme kurulunu belirlemiş bulunuyoruz. Bizler yeni dönem Yürütme Kurulu olarak, bir önceki dönem bu görevi başarıyla yürüten çok değerli mücadele arkadaşlarımız Nuri Önder, Asker Akyol ve Erim Ergen’e teşekkür etmek isteriz. Ayrıca seçimlerin sağlıklı yapılmasında büyük emeği geçen Divan Kurulu Başkanı Sayın Sabri Yurdakul, divan üyeleri Erdoğan Gelibolu ve Abdullah Özyurt'a ayrı ayrı teşekkür ederiz. Seçim sürecinde en büyük katkısı olan Eğitim Sen Torbalı Temsilciliğinin çok değerli üyeleri seçimde bizleri yalnız bırakmayıp iradelerini sandığa yansıtmışlardır ve seçimlerin demokratik bir ortamda geçmesini sağlamışlardır. Bu anlamda en büyük teşekkürü onlar hak etmişlerdir” dedi.

TEMEL HAKLAR İÇİN MÜCADELE EDECEKLER

5 noktada 7 çadır kurulacak 5 noktada 7 çadır kurulacak

Yürütecekleri çalışmalara da değinen Gündüz “Bizler Yürütme Kurulu olarak; Sermayenin eğitim emekçilerine yönelik derinleşerek artan saldırılarına, hak gasplarına, güvencesiz ve esnek çalıştırmaya,  eğitim ve sağlığın piyasalaştırılmasına, özlük, sosyal, demokratik ve siyasal hak gasplarına, gerek özel yaşamda gerekse çalışma yaşamında kadına yönelik şiddete, çevresel ve kültürel yozlaşmaya, eğitim emekçilerinin her türlü mali ve özlük haklarının iyileştirilmesine, KHK’lar ile öğrencisinden ve işinden edilen arkadaşların işine ve öğrencisine kavuşması için, çocuk işçiliğine ve her türlü ötekileştirilmeye karşı, emek alanının en geniş birlikteliğini oluşturacak fiili, meşru ve demokratik emek mücadelesini esas alacağız.  Yürütme Kurulu üyeleri olarak ayrıca emekçileri din, dil ve etnik köken üzerinden bölen, kategorize eden ve karşı karşıya getiren sermayenin diline karşı, emek alanında her türlü hak gaspına uğrayan kamu emekçilerinin birleşik ortak mücadelesini savunan, emekçileri bir araya getirecek emeğin dilini ve örgütlenme biçimini yaşamsallaştırmak için elimizden gelen çabayı göstereceğiz” ifadelerinde bulundu.

Editör: TE Bilisim