İZSU Genel Müdürlüğü, Torbalı, Menderes ve Selçuk ilçelerindeki içme suyu ve kanalizasyon hatlarının yapım, onarım ve bakım çalışmaları sonrası üst yapı kaplama çalışmalarına devam ediyor. Haziran ayından bu yana Menderes’te 11, Selçuk’ta 10, Torbalı’da ise 11 mahallede toplam 285 noktada 9 bin 204 metrekare bordür ve kilit parke çalışması tamamlandı.

“PEK ÇOK MAHALLEDE ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI”

Devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren Torbalı Teknik Şube Müdürlüğü Yapı Kontrol Denetim Görevlisi Erkan Elbir, “İçme suyu ve kanalizasyon hatlarının yapım, onarım, bakım çalışmaları için kesintisiz çalışıyoruz. Çalışmalarımız neticesinde kazdığımız alanların üst yapı kaplamasını da titizlikle onarıyoruz. Bordür ve kilit parke yapım işlerimiz kapsamında; Menderes’te 114 noktada 2 bin 252 metrekare, Selçuk’ta 5 noktada 3 bin 142 metrekare, Torbalı’da ise 76 noktada 3 bin 810 metrekare kilit parke ve bordür çalışması yapıyoruz.” diye konuştu.

Keplerini Metropolis’te attılar Keplerini Metropolis’te attılar

MUHTARLAR ÇALIŞMALARDAN MEMNUN

Torbalı ilçesine bağlı Pancar Kazım Karabekir Mahallesi Muhtarı Yılmaz Zağralı, “Muhtarı olduğum mahalle, gelişmeye açık bir bölge. Yeni yerleşim yerleri bulunuyor. Altyapı çalışmalarından dolayı üst kısımlarda bozulmalar oluyor. Taleplerimiz doğrultusunda üst yapı çalışmalarıyla ilgili gerekli müdahaleler hemen yapılıyor. Mahallemizin yaklaşık 20 sokağında çalışmalar sürüyor. Yapılan işlerden çok memnunuz. Vatandaşlar da çalışmaları gördükçe memnun oluyor” diye konuştu. Torbalı ilçesi Karakızlar Mahallesi Muhtarı Niyazi Soytürk ise “2019 yılından bu yana muhtarlığını yaptığım mahalleme 4,5 yıldan beri çok güzel hizmetler geldi. Köyümüzün üst kotlarına su alamıyorduk. Vatandaşımız çamaşır ve bulaşık makinesini çalıştıramıyordu. İZSU bu nedenle kot bölmesi yaptı. Köyümüze iki ayrı şebekeden su verilmeye başlandı. Su şebeke döşemesi bitti, şu anda da kilit parke döşeme işi devam ediyor. Köy halkımız da çalışmalardan çok memnun. Bugüne dek yapılmayan hizmetler, 4,5 yılda yapıldı. Belediyemize ve İZSU’ya çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Editör: TE Bilisim