5 Aralık 1934 tarihinde Anayasa ve Seçim Kanunu’nda yapılan değişiklik ile Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı tanındı. 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü, kadın sorunlarının gündeme getirilmesi, farkındalık yaratılması ve çözümler bulunması yolunda önem taşıyor. Bu kapsamda Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin’in  ev sahipliğinde ve CHP Torbalı İlçe Örgütü’nün organizasyonunda Beyaz Kafe’de anlamlı bir buluşma gerçekleştirildi.  Gerçekleşen organizasyona Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, CHP Torbalı İlçe Başkanı Övünç Demir, il yöneticileri, ilçe yöneticileri ve çok sayıda kadın katıldı.

YÜCEL: “BİZ KADINLARIMIZI EL ÜSTÜNDE TUTMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Gerçekleşen buluşmada söz alan İl Başkanı Deniz Yücel, “Bugün burada bu organizasyonu gerçekleştiren Belediye Başkanımız Mithat Tekin’e ve İlçe yönetimimize çok teşekkür ederim. Ülkemizde maalesef kadın cinayetleri her geçen gün artmaya devam ediyor. 20 yıldır kadınlarımız bu hükümet nedeniyle yeteri kadar değer görmüyor. Kadınlarımızın ölümlerini azaltmak ve onlar için daha refah bir hayat için imzalanan  İstanbul Sözleşmesinden bir kararname ile çıkıldı. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak her zaman kadınlarımızı el üstünde tutmaya devam edeceğiz kimsenin şüphesi olmasın. Ben bu vesileyle yeniden tüm kadınlarımızın 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

TEKİN: “KADINLARIMIZ HER ŞEYİ BAŞARIR”

Kadınlar için düzenlenen organizasyonda söz alan Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, “Bugün burada bizleri yalnız bırakmayan başta il başkanımız olmak üzere herkese çok teşekkür ederim. Bizler kadınlarımızın istedikleri her şeyi başarabileceğini biliyoruz. Bizler ise kadınlarımıza her zaman destek olacağız yanlarında duracağız. Kadınlarımızın 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nü kutluyorum” dedi. Kahvaltıda söz alan İlçe Başkanı Övünç Demir, “Tüm kadınlarımızın 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nü kutluyorum. Kadınlarımızın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Onlar yeter ki istesin başaramayacakları hiçbir şey yok” diyerek sözlerini noktaladı. Öte yandan organizasyon sonunda İl Başkanı Yücel tarafından partiye yeni üye olan kadınlara rozetleri takıldı.