CHP’den Cemevi’ne ziyaret CHP’den Cemevi’ne ziyaret

Torbalı’nın SMA hastası 5,5 aylık İkbal Kardeş için yürütülen kampanya hızla ilerliyor. İlçede bebeğin ailesi öncülüğünde yürütülen kampanya zaman zaman canlı yayınlarla devam ediyor. Bu çerçevede dün canlı yayına katılan Torbalı Belediye Başkan Adayı Övünç Demir, bir saat içinde tam 1 milyon 133 bin 345 TL yardımın toplanmasını sağlayarak, büyük bir rekora imza attı. Canlı yayın sonunda kendi bağışını, Cumhuriyet’in 101’inci yılı hatırasına 101 bin TL olarak açıklayan Demir, “1 Nisan’da Belediye Başkanı olduğumda ilk maaşımı da bebeğimize bağışlıyorum. Umudunuzu kaybetmeyin, sizi çok seviyorum” dedi. Öte yanadn CHP Torbalı Meclis Üyesi adayları da yine 101 bin TL destekte bulundu.

GENÇ ADAYLAR İKBAL BEBEK İÇİN TEK YÜREK

Torbalı Ticaret Odası çalışanlarından kampanya destekçisi Sultan Aksu’nun moderatörlüğündek, canlı yayında şu ana kadar kampanya rekoru kırıldı. Dekontların anlık olarak iletildiği program boyunca canlı yayına katılımcıları bizzat telefonla arayıp davet eden Demir’e, CHP’li genç adaylardan Bornova Belediye Başkan Adayı Ömer Eşki, Bayraklı Belediye Başkan Adayı İrfan Önal, Buca Belediye Başkan Adayı Görkem Duman, Narlıdere Belediye Başkan Adayı Erman Uzun, Çeşme Belediye Başkan Adayı Lal Denizli, Balçova Belediye Başkan Adayı Onur Yiğit bağışlarıyla destek verdi.

TORBALI BELEDİYE İŞÇİLERİ DUYGULANDIRDI

Canlı yayında Torbalı Belediyesi’ndeki yaklaşık 300 işçi de aralarında topladıkları 60 bin TL’lik bağışı İkbal bebeğin ailesi Hatice ve Umut Kardeş çiftine iletti. Canlı yayına bağlanan işçiler, “İnşallah İkbal bebeğimiz sağlığına kavuşacak. Size de buna öncü olduğunuz için teşekkür ederiz” dedi. Yayın sonrası açıklamalarda bulunan baba Umut Kardeş yaptığı açıklamada, “Her zaman yanımızda olan Övünç Demir’e bir kez daha yoğun programında bize vakit ayırdığı için teşekkür ederiz. İnşallah kızımız, el birliğiyle hayata tutunacak” ifadelerini kullandı. Öte  yandan dün toplanan tutarla birlikte daha önce yüzde 4 olan kampanya 2 dilim birden atlayarak yüzde 6’ya ulaştı

Editör: Haber Merkezi