Duygu-Hakan Güngör çifti 35 aylık SMA hastası kızları Azra’yı kurtarmak için büyük çaba harcıyor. 1 milyon 817 bin doları bulan tedavi masraflarının yüzde 91’i toplandı. Aile son bir destek daha istiyor. Torbalı’da yaşayan Duygu- Hakan Güngör çifti, 1 Eylül 2020'de Azra'yı kucaklarına aldı. Azra'ya geçen yıl SMA Tip-2 teşhisi konuldu. İkinci çocukları Nefes Ada'nın doğumuna sayılı günler kala kızları Azra'ya konan teşhisle yıkılan Güngör ailesi, ilaca ulaşabilmek için gerekli olan 1 milyon 817 bin doları toplayabilmek için valilik izniyle kampanya başlattı. 1 Eylül’de 3 yaşına girecek olan Azra’ya verilecek en güzel hediye bu günde kampanyayı bitirmek.

BİR ÇOCUK YAŞAMAK İSTİYOR

Hiçbir şekilde yürüyemeyen, hatta emekleyemeyen, zaman zaman kas ağrıları arttığı için hastaneye kaldırmak zorunda kalınan Azra için başlatılan kampanyada bugüne kadar tedavi için gereken paranın yüzde 91'i toplandı. Azra'nın tedavi olabilmesi için en önemli kriterlerden birinin 13,5 kiloyu geçmemesi olduğunu belirten Duygu Güngör ise "O nedenle kızımı aç yatırmak zorunda kalıyorum. Azra, çoğu zaman açlıktan ağlıyor. Normalde bir anne çocuğunun arkasından tabak ve kaşıkla koşturur daha fazla yedirebilmek için ama ben koşturamıyorum. Hem Azra koşamadığı için hem kilo almaması için. Maalesef bir kilo kriterimiz var. O nedenle kızıma maalesef istediği şeyleri yediremiyorum. Aç kalıyor. Kızım koşsun istiyorum dahası 'yaşasın' istiyorum. Tutarın yüzde 91'i toplandı. Bir evlat yaşamak istiyor, hayata tutunmak istiyor, desteklerinizi bekliyoruz" dedi.

Gediz Elektrik ile dev işbirliği Gediz Elektrik ile dev işbirliği

AZRA’YA DESTEK OLMAK İÇİN

Siz de Azra’ya destek olmak için Destek olmak için AZRA yazıp 4521'e 20 TL karşılığında (Vodafone) gönderebilir ya da Valilik onaylı TR 62 0001 0019 7269 3070 0950 03 Ziraat Bankası İban Hesabına yardımlarınızı yatırabilirsiniz.

(ALICI: HAKAN GÜNGÖR AÇIKLAMA: azrayaşasın)

Editör: TE Bilisim