Türkiye'nin en hızlı gelişen ilçelerinden biri olan Torbalı'da konut ihtiyacına paralel olarak inşaat sektörü de büyümeye devam ediyor. Son yıllarda daha da cazip bir yer haline gelen Torbalı'da arsa fiyatları da ikiye katlandı. Konutlar için de yüzde 25 kira artışı düzenlemesi ile birlikte daireler yatırım aracı olmaktan çıkınca ilçede yatırım düşünenler artık arsalara yöneldi. Torbalı’da bu anlamda arsa satışları patlama noktasına gelirken, özellikle kırsal mahallelerde parsellenen arsaların kapış kapış gittiği öğrenildi. 200 metrekarelik arsaların bile yoğun ilgi gördüğü ilçede bu durum, ‘Vatandaş toprağa yatırım yapmayı daha güvenli buluyor’ yorumlarına neden oldu.

YATIRIMCILAR ACISINDAN AVANTAJLI

Torbalı’da feci kazada  acı bilanço: Karı-koca hayatını kaybetti Torbalı’da feci kazada  acı bilanço: Karı-koca hayatını kaybetti

Torbalı ve çevresinin sanayi, tarım, ticaret gibi pekçok sektörü beslediğini kaydeden gayrimenkul uzmanları, ilçenin farklı sektörlerden birçok yatırımcıya hitap ettiğini dile getirdi. Metrekare bazında arsa fiyatlarının istikrarlı bir artış sergilediğini ve yatırımcıların orta vadede karlı çıkacaklarına dikkat çeken uzmanlar, bölgenin geniş ve düz arazi yapısının konut yatırımları açısından avantaj sunduğunu vurguladı.