Lise eğitimini de Torbalı’da tamamladıktan sonra önce gıda eğitimi ardından da sınavla Beslenme ve Diyetetik Bölümüne geçiş yapan Kırbaşlı Ebru Özbek, şimdilerde çok başarılı bir diyetisyen. 32 yaşındaki başarılı beslenme uzmanı Süleyman Demirel Üniversitesi’nde gıda eğitimi aldıktan sonra girdiği sınavda başarılı bir sonuç alarak kazandığı Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde Beslenme ve Diyetetik Bölümünden 2016 yılında mezun oldu. 2020 yılında bu alanda kendini daha da geliştirmek isteyen başarılı diyetisyen Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde Yüksek lisans master yaparak uzman diyetisyen oldu. 8 yıldır diyetisyenlik yaparak insanların hayatlarına dokunan, onların hayalleriniğ gerçekleştiren uzman diyetisyen, verdiği özel tariflerle de meslektaşlarından sıyrılıyor.

KİLO ALMAK İSTEYEN DE GİDİYOR VERMEK İSTEYEN DE

İşini severek yapan ve ilçede kısa sürede bu alanda akla gelen ilk isim olmayı başaran Uzman Diyetisyen Ebru Özbek, Sadık İleri Bulvarı’ndaki ofisinde danışanlarına hizmet veriyor. Yaklaşık 8 yıldır bu mesleği başarıyla sürdüren genç diyetisyen, 3 yıldır kendi ofisinde danışanlarının hayatına dokunuyor. Kilo alma, kilo verme, dengeli ve sağlıklı beslenme gibi alanlarda danışanlarının taleplerini karşılayan Özbek, sık sık danışanlarına çeşitli tarifler de vererek yemek alanında da önemli bir misyon üstleniyor.

Pazartesi günü açılıyor Pazartesi günü açılıyor

HER DANIŞANA AYRI LİSTE

Her danışanına özel liste hazırlayan, sevdikleri yiyecekler doğrultusunda öğünler planlayan uzman diyetisyen, “Gelen danışanlarıma, ilk olarak vücut analizi yapıp, kendi beslenme alışkanlıkları ve yaşam şekline göre beslenme programları düzenleyip, haftalık kontrollerle görüşmeleri sağlıyorum. Hiçbirimiz özellikle yemek yerken kısıtlanmak istemeyiz. Çeşitli ölçülerde, dengeli bir şekilde sevdiğimiz yiyeceklerin listelerimizde olması hem danışanlarımızı mutlu ediyor hem de istenilen hedeflere ulaşılmasını daha da kolaylaştırıyor” dedi. Uzman diyetisyen dileyenin kendisi ile instagram üzerinden iletişime geçebileceğini belirtti

Editör: TE Bilisim