Millî Eğitim Bakanlığı, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavın sonuçlarının açıklandığını duyurdu. 562 aday 500 tam puan alarak şampiyon oldu. Bunlardan biri de Torbalı’da işçi anne-babanın ikiz çocuklarından Meryem Nur Atalay. Mustafa Çoban Ortaokulu’nda eğitim gören Nazife - Serdar Atalay’ın kızları Meryem Nur ve Merve Atalay bu yıl LGS’ye hazırlanıyordu. Hiçbir şekilde etüt merkezine ya da kurs merkezine gitmeyen evde ve okullarındaki destek kurslarında sınavlara hazırlanan ikizler LGS’de önemli başarıya imza attı. Meryem Nur Atalay, tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan alıp Türkiye şampiyonu olurken, Merve Atalay ise sadece 2 soruya yanlış yanıt vererek 480 puanla yüzde 1’lik dilime girmeyi başardı.

Torbalı’da feci kazada  acı bilanço: Karı-koca hayatını kaybetti Torbalı’da feci kazada  acı bilanço: Karı-koca hayatını kaybetti

HEDEFLERİ TIP FAKÜLTESİ

13 yaşında olan ikizlere bu süreçte en büyük desteklerden biri olan ve aynı zamanda sınıflarının rehber öğretmeni olan Fen Bilgisi Öğretmeni Havvanur Aksoy Tunç, “İkizlerimizle ne kadar gurur duysak az. Bizleri çok mutlu ettiler. Dahası gururlandık. Bu başarıyı sonuna kadar hak ettiler. Bundan sonraki eğitim hayatlarında onlara başarılar diliyorum” dedi. Öte yandan İzmir Fen Lisesi’nde okumak isteyen ve bu yönde tercih yapacak olan ikizlerin annesi Nazife Atalay,  “Çok mutluyuz. Kızlarımız bizi dünyanın en mutlu anne babaları yaptı. Emeklerinin karşılığını aldılar. İnşallah liseyi de en güzel şekilde tamamlar ve hedefleri olan Hacettepe Tıp Fakültesi’ni de kazanacaklar” dedi.