Torbalı Belediye Meclisi’nin Ekim Ayı ikinci oturumu dün gerçekleşmişti. Toplantıda 2024 Mali Yılı Hazırlık Bütçesi oy çokluğu ile kabul edilirken; Filistin’de yaşanan insanlık ayıbına dikkat çeken belediye meclis üyeleri ortak metinle kınayarak “Bunun adı savaş değil, soy kırımdır“ dedi.

HASTANELERİN BOMBALANMASI ASLA KABUL EDİLEMEZ

Belediye meclis üyelerinin tamamı adına metni okuyan Torbalı Belediyesi CHP Meclis Üyesi Yıldırım Baytekin, “İsrail’in Gazze’deki hastaneleri bombalaması sonucunda yüzlerce Filistinlinin hayatını kaybetmesinden ve bir o kadarının da yaralanmasından derin üzüntü duyuyoruz. Bu bir insanlık suçudur. Din, dil, ırk ya da kim haklı kim haksız şeklinde bakmadan masum sivillerle dolu olan hastanelerin bombalanması asla kabul edilemez. Hiçbir gerekçe bu vahşeti saklayamaz. Bu katliamı şiddetle kınıyoruz” dedi.

Açıklanan liste dikkat çekti Açıklanan liste dikkat çekti

Açıklamalarını sürdüren Baytekin, “Tüm insanlığı Gazze’de yaşanan acıya son vermek için harekete geçmeye çapırıyoruz. İşgalin en kısa sürede sona ermesini ve bir an önce bölgede barışın ve huzurun hakim olmasını temenni ediyoruz. Saldırılarda hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz” dedi