Torbalı siyasetinin belgeselini çekmek gerek. Aslında filmini çekmek lazım ama muhalefet olan kişilerin karakterini oynayacak yıldız çıkmaz ülkede.

Şener Şen bile çıkaramaz bu rolleri. Günümüzün bana göre en büyük oyuncusu, oyuncu demek az kalır Türk sanat camiasının İsveç çakısı diye tabir ettiğim Ata Demirer bile oynayamaz muhalif karakterini.

Çok merak ediyorum muhalefet yapan kişiler ben dedim oldu mu sanıyor?

Eleştireyim de başı sonu önemli değil diye mi düşünüyor?

Pardon..!

Gerçekten her söylediğinizin takdir gördüğünü mü zannediyorsunuz?

Eleştirdin mi taşı gediğine oturtacaksın.

Sayın AK Parti İlçe Başkanı Metin Yüğrük siz taşı gediğine koymak yerine deliği çamurla sıvazlıyorsunuz. Baltayı taşa vurduğunuzdan haberiniz yok.

10, yazıyla On günlük çalışmanın neticesinde park yapılacak.

Ama sen de haklısın sen de siyasetin hesap uzmanı oldun.

AK Partinin muhtemelen adayının Adnan Yaşar Görmez olduğunu biliyorsun. Herkes gibi sende bir hesap yaptın ve artık devlet memuru değil ilçe başkanısın.

 Kulağın artık delik parti içerisinde ki kulislere hakimsin..!

 Adnan Yaşar Görmez’in kendine bir ilçe başkanı aradığını haliyle duymuşsundur.

Gece nasıl tornistan yaparım hesabıyla kafayı yastığa koydun. Sabah kalktın bir sigara yaktın kahveni balkonda yudumlarken gömü buldun.

Gömü demeyelim, siyasi malzemeyi buldun.

İşte sevgili okurlar oturduğun yerden siyaset yapmak budur.

Bire bir budur evinin balkonuna elinde kahve fincanıyla çıkacaksın gördüğün çalışmanın içeriğini bilmeden eleştireceksin.

Sayın başkan yarın sabah çevrecilerin desteğini al, tiyo da benden.

Başvurular alınmaya başlandı Başvurular alınmaya başlandı

Eskiden sabahları kalktığımızda kuş seslerinin cıvıltısıyla uyanırdık Torbalı’da. Maalesef tarlalara atılan gübre ve çevre kirliliği yüzünden bırakın kuş sesini gökyüzünde kanat çırpan kuş göremez olduk” de.

Bunu da oturduğun yerden yapabilirsin..! Senin tarzına uygun ama çevrecilik partine uygun değil.

Vallahi de billahi de oturduğun yerden siyaset yapmanın ta kendisidir bu. Metin Başkanı tebrik ediyorum.

Metin Bey iki gündür gece gündüz orada çalışma var.

27 Ekim’de açılışı olacak.

Sabah erken kalkarsanız buyurun gelin açılış kurdelesini kesin.

10 günlük bir çalışmanın neticesinde 100. Yıl Zübeyde Hanım Parkı açılmış olacak.

İsim ve resmi bayram seçiyorsanız, önerge verin. 10. Gün parkı olsun adı. Neden bunu diyorum siz bu aralar cenaze bile seçiyorsunuz.

Metin bey siz belli ki oturduğunuz yerden siyaset yapıyorsunuz. Neden 23 Nisan 30 Ağustos ve 29 Ekim gibi resmi bayramlarda paylaşımlarınızı göremiyoruz. Paylaşımlarınızı görmediğimiz gibi sizi meydanlarda da göremiyoruz.

Uyku probleminiz var sabah geç mi kalkıyorsunuz, yoksa siz bugün gürültüye mi kalktınız. Afyonunuz patlamadı saracak yer mi aradınız?

Şimdi diyeceksiniz ki Adnan Yaşar Görmez ile ne alakası var..!

Onu da kısaca anlatayım.

Sayın Görmez de bu günlerde oturduğu yerden siyaset yapmak istiyor.

Bazı toplara girmek istiyor.

Mesela Pazar yeri konusunda baktı ki parti içerisinde ki rakibi ön plana çıkıyor. Meydan yapılmasın tarihi bir pazardır projeden vazgeçilsin diyor.

Sayın Görmez’in belediye başkanlığı döneminde Pazar yeriyle ilgili depreme dayanıksızdır raporu çıkıyor.

Rapor belediyenin arşivine bile konmuyor…

Efendiler tekrar ediyorum rapor belediyenin arşivine bile konmuyor..!

Görmez, kurmaylarına acilen bir Pazar yeri bulun talimatı veriyor.

Sayın Görmez çıksın açıklama yapsın ve beni yalanlasın.

Metin Bey hiç telaş yapmayın, Atilla Kaya bu işlere öyle bir ayar verir ki, hiç anlamadığınız bir anda aynı masada Adnan Görmez ile bir masada yan yana otururken görürsünüz kendinizi.

İşte o anda hiç panik yapmayın sadece kendinize cimcik atın ve rüyada olmadığınızı anlayın.

Metin Başkan eleştirirken de bir hesap yapın Torbalı’nın birçok yerinde çalışma var. İlçe şantiye alanına dönmüş siz siyasette yer tutabilmek için çırpınıyorsunuz.

Dediğim gibi hiç panik yapmayın su akar yolunu bulur. Eski İlçe Başkanlarından biri gelecek diye hata yapma. O kişinin geleceği yer de belli. Senin koltuk da garanti.

NOT: Park Bahçeler müdürü Kadir Gözütok. Sen sakın ola ki bu eleştirilere kulak asma. Sağır kurbağa misali çalışıp üretmene bak. Çalışan kazanır elması kızarır.

Dip not: AK Partinin aday adayı olarak adı geçen Cenk’leri karıştırmayın. Ankara’da iki cenk var biri Cenk Sarıgöl diğeri Cenk Şen. Kamuoyu yoklaması yaparken Cenk derseniz Sarıgöl anlarlar. İyi referans alırsınız. Diğer Cenk’i bende tanımıyorum, yorum yapamam

Resim Notu: Bu fotoğraflar dün gece hatıra için çekilen fotoğraflar. Gece - gündüz çalışan emekçileri karalamadan önce düşünmekte fayda var

Editör: TE Bilisim