Özbey Ortaokulu’nda skandal bir taciz iddiası yaşandı. İddiaya göre Türkçe öğretmeni G. K. 13 yaşındaki sekizinci sınıf öğrencisi D.A.’yı taciz etti. Okulun kütüphanesinde D.A. ile ders çalıştığı esnada kapıyı kilitlediği iddia edilen G. K.., D.A’nın elini tuttu. İddiaya göre G. K.’nın yaklaşık bir yıldır mesajlarla ve fiziksel olarak D.A.’yı taciz ettiği belirtildi. 2 hafta önce annesine anlatmasıyla ortaya çıkan skandal taciz iddiası sonrası anne Safiye A. durumu okul müdürüne ve jandarmaya bildirdi. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlatırken, G. K.  hakkında idari soruşturma da başlatıldı.  Öte yandan yaşanan olay sonrası öğretmen G. K.’nın Pamukyazı okuluna tayini çıktığı belirtildi.

VELİLER OKUL ÖNÜNDE TOPLANDI, TEPKİ GÖSTERDİ

Hüseyin Büyüközer vefat etti Hüseyin Büyüközer vefat etti

Yaşanan taciz skandalı sonrası veliler ise bugün okul önünde toplandı. Okul yönetimine tepki gösteren veliler, müdür ve nüdür yardımcısının olayı kapatmak için uğraştığını iddia etti. Olayla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan anne Safiye A., “Kızım yaklaşık bir yıldır bu öğretmen tarafından tacize uğruyormuş. Kızına çeşitli mesajlar atmış. Kızım ise korkmuş ve öğretmeni engellemiş. Olayı 2 hafta önce öğrendim ve direkt okul müdürünü aradım. O da yanlış anlamışsınızdır dedi. Daha sonra öğretmeni aradım. O ise hatamı kabul ediyorum tarzında ifadeler kullandı. Böyle bir şey yok suç duyurusunda bulunduk. Ama öğretmenin tayini Pamukyazı okuluna alınmış. Burada bizim çocuklarımıza yapan orada başkalarının çocuklarına da yapar. Ayrıca okul müdüründen de şikayetçiyiz. Biz çocuklarımızı okula gönderiyoruz ama başına gelene bakın” ifadelerini kullandı. Okul müdürü Kazım Ay ise olayı öğrenir öğrenmez gerekli makamlara konuyu bildirdiğini ve olayla ilgili hem adli hem de idari soruşturma başlatıldığını belirtti. Veliler ise yaşanan skandal taciz iddiası sonrası okulun her tarafına kameralar kurulmasını talep etti.

ÖĞRETMENDEN PAYLAŞIM

Öte yandan olayla ilgili soruşturma devam ederken, öğretmen G.K.’ya ait olduğu iddia edilen sosyal medya hesabından paylaşım yapıldı. Paylaşımda çok pişman olduğunu, yaşanan olayların doğru olduğunu belirten G. K.’nin paylaşımı şu şekilde;

Editör: TE Bilisim