2015 yılında çıkan genelge ile birlikte 19 Ekim’de kutlanan Muhtarlar Günü dolayısıyla bugün İlçe Kaymakamlığı’nın organizasyonuyla, Torbalı Belediyesi ev sahipliğinde kahvaltı organizasyonu gerçekleşti. Beyaz Kafe’de düzenlenen muhtarlar günü etkinliğine Torbalı Kaymakamı Ercan Öter, Belediye Başkanı Mithat Tekin, Emniyet Müdürü Murat Muhittin Yener, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Yusuf Özkan, Muhtarlar Derneği Başkanı Atatekin Doğan, belediye meclis üyeleri, ilçedeki Kamu Kurum Amirleri ve mahalle muhtarları katıldı.

24 SAAT HALKIN HİZMETİNDE

 Kahvaltı yapıldıktan sonra Muhtarlar günü nedeniyle Cumhuriyet Mahallesi ve Muhtarlar Derneği Başkanı Atatekin Doğan, günün anman ve önemini belirten konuşmayı yaptı. Doğan, “Muhtarlarımız 7 gün 24 saat halkın ve devletin hizmetindedir. Halkın doğumundan ölümüne kadar her kademede halk ile bürokrasi arasında köprü olan halka en yakın olan seçilmişlerdir. Günümüzde muhtarlarımızın değerinin devletimiz tarafından bilinmiş olması bizleri sevindiriyor.  ” dedi. Doğan, ayrıca kahvaltı organizasyonu için Başkan Tekin ve Kaymakam Öter’e teşekkür etti.

HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

TOKİ’den Ayrancılar’da arsa satışı TOKİ’den Ayrancılar’da arsa satışı

Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, gerçekleşen kahvaltı organizasyonunda yaptığı açıklamada “Kıymetli muhtarlarımız bizim aynı zamanda en yakın mesai arkadaşlarımız. Hep birlikte ilçemize hizmet vermeni mutluluğu ve gururu yaşadığım tüm muhtarlarımızın Muhtarlar Günü kutlu olsun. Muhtarlarımızla hafta başından bu yana Bodrum’da bir aradaydık. Belediyemizin organizasyonuyla yerel yönetimler semineri düzenledik. Oldukça verimli bir 3 gün oldu” dedi. Öte yandan Torbalı Kaymakamı Ercan Öter, İsrail terör devletinin Filistin’e uyguladığı zulme değinerek bu yıl bu anlamlı günü buruk kutladıklarını belirterek, “Türkiye’de en çok muhtarlarla toplantı yapılan ilçe Torbalı. Muhtarlar sorunların çözümünde canla başla çalışarak bizlere yardımcı oluyor. Gerek benim, gerek belediye başkanımızın gerekse de diğer kurum amirlerinin kapısı her zaman siz muhtarlara açık. Muhtarlarımızın muhtarlar gününü en içten dileklerimizle kutluyorum” şeklinde konuştu.