Torbalı'da yaşayan dört yaşındaki SMA hastası Azra Güngör'ün tedavisi olabilmesi için gereken para toplandı. Valilik onayıyla başlatılan kampanya kapsamında hayırseverlerin yardımlarıyla tam 1 milyon 817 bin dolar para toplandı. Azra bir yandan zamana karşı savaşırken bir yandan da kur farkına karşı savaşmak durumunda kalmıştı. Toplanamaz denilen para hayırseverlerin yardımları sayesinde üç yıl da toplandı. Kilo almaması için çocuklarına yemek yedirmeyerek aç uyutmak durumunda kalan aile bu kez sevinçten ağladı. Azra Güngör toplanan para sayesinde yurt dışında tedavi olabilecek.

HEM ZAMANA HEM DE KUR FARKINA KARŞI SAVAŞTI

Son derece pahalı olan SMA tedavisi için 1 milyon 817 bin dolar paraya ihtiyaç duyan Güngör Ailesi, valilik onayı ile üç yıl önce yardım kampanyası başlatmıştı. Gereken meblağın çok yüksek olmasının yanı sıra dolar kurunun her gün yükselmesi de Güngör Ailesi’nin çaresizliğini arttırmıştı. Her şeye rağmen hayırseverlerin desteğiyle gereken para toplandı.

Keplerini Metropolis’te attılar Keplerini Metropolis’te attılar

TÜRK HALKI BÜYÜK BİR DAYANIŞMA ÖRNEĞİ SEGİLEDİ

Başta Torbalı halkı ve Torbalı’nın sivil toplum kuruluşları olmak üzere üç yıllık süre zarfında herkes Azra Güngör için seferber oldu. Para toplama kampanyasının yanı sıra geliri Azra Güngör’e bağışlanmak üzere onlarca etkinlik gerçekleştirildi. Türk halkı büyük bir dayanışma örneği sergiledi

“AZRA’YI İYİLİK YAŞATACAK”              

SMA hastası Azra Güngör’ün annesi Duygu Güngör çok sevinçli olduğunu belirterek, “Kızımızın tedavisi için gereken paranın toplanma ihtimalinin çok zor olduğunu bilsek te hiç umutsuzluğa kapılmadık. Bizi hiç yalnız bırakmayan halkımıza çok teşekkür ederim. İzmir Valiliği, Torbalı Kaymakamlığı, Torbalı Belediyesi, birçok sivil toplum kuruluşu, ilçemizdeki siyasetçiler ve halkımız ellerinden gelen desteği esirgemediler. Maddi ve manevi destek olan herkese minnettarız. Onların iyiliği sayesinde kızımız kurtulacak. Azra’yı iyilik yaşatacak” dedi.

BALONLAR AZRA İÇİN UÇTU

Yaklaşık 2 yıldır kampanyanın tamamlanması için mücadele veren Güngör ailesi ve gönüllü vatandaşlar, kampanyanın tamamlanmasının ardından dün balon uçurdu. Ayrancılar Suyunbaşı Mesire alanında gerçekleşen organizasyona yoğun katılım oldu. 

                                                              

Editör: TE Bilisim