Türkiye’nin en büyük tekstil şirketlerinden olan Sun Tekstil, Yönetim Kurulu üyelerinin ve üst düzey yöneticilerin katıldığı Stratejik Planlama Toplantısı’nda 2022 yılında yürütülen faaliyetleri ve 2023 stratejileri paylaştı. Sun Tekstil, bağlı ortaklığı Ekoten Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile 2022 yılında gerçekleştirdiği faaliyetlerinin aktarıldığı toplantıda 2023 hedefleri ve yeni pazarlar ile ilgili gelişmelere yer verildi. Stratejik Planlama toplantısında konuşan Sun Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Elvan Ünlütürk, “ 2022 yılı, bizler için kilometre taşlarımıza kaydedilecek önemli gelişmelere ev sahipliği yaptı. 2022 Sun Tekstil olarak başladığımız bu yolculukta 35. yılımızı geride bıraktığımız bir yıl oldu. Aynı zamanda Mayıs ayında gerçekleştirdiğimiz Halka Arz sürecimizle şirketimizin başarısını paylaştığımız bir yıl oldu. 2022 yılı pek çoğumuzun öngöremediği ekonomik ve politik zorlukları da beraberinde getirdi. Sun Tekstil olarak ülkemizde yaşanan zor ekonomik koşullar ve hala devam eden savaşın olumsuz etkilerine rağmen, katma değer yaratmaya ve müşteri yelpazesini genişletmeye devam ediyoruz. Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen TL bazında 4 milyar ciromuz ile yüzde 79 büyüme kaydetmenin gururunu yaşıyoruz. Tasarımdan üretime tüm süreçlerimizde dijitalleşmenin de gücünü kullanarak her geçen gün en iyisini yapmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Torbalı’da feci kazada  acı bilanço: Karı-koca hayatını kaybetti Torbalı’da feci kazada  acı bilanço: Karı-koca hayatını kaybetti


NET KAR 3 KATI ARTTI

Sun Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Elvan Ünlütürk, elde ettikleri başarıdan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, “ Her yıl bir önceki yılın en iyisini yaparak hayallerimizin ötesinde başarılar elde etmek en önemli misyonumuz. Hızlı değişen tüketim alışkanlıklarının olduğu günümüz dünyasında yeni ürünler geliştirerek ve hızlı çözümler üreterek başarı kriterlerimizi her geçen gün bir üst seviyeye taşıyoruz. Şirketin 2022 yılı net kar gelişimi geçen yıla oranla 3 kat artış göstermiş, 2021’de 212 Mn TL olan net karımız 2022’de 634 Mn TL’ye ulaşmıştır. Ayrıca, 2021 yılında 388 Mn TL olan FAVÖK tutarımız yüzde 44 artış göstermiş ve bu yıl 558 Mn TL olarak gerçekleşmiştir. Bağlı ortaklığımız Ekoten’in yüksek teknoloji ile üretilmiş ürün gamı ciro ve karlılık artışını desteklemektedir. 2023 yılında da hedeflerimizi arttırarak beklentilerin üzerine çıkacağımıza tüm gücümüzle inanıyoruz” dedi.