Bağımsız araştırma kuruluşu “Top Employers Institute” tarafından her yıl gerçekleştirilen uluslararası araştırma, dünya genelinde çalışanlarına en iyi koşulları sunan, çalışanların gelişimini hedefleyen, istihdam koşullarını sürekli iyileştiren lider işverenleri belirledi.

JTI Türkiye dokuzuncu senesinde de bu ödülle buluştu ve Türkiye’deki diğer Top Employer şirketleri arasında üçüncü sırada yer aldı.

JTI Türkiye İnsan ve Kültür Direktörü Sanlı Güler; “Top Employers Institute tarafından dokuz yıldır bu ödüle layık görülmek her geçen gün kendi hedeflerimizi aşarak daha iyiyi hedefleyen bizleri motive ediyor. Bu ödül aslında hedefler koyan, bu hedeflere ulaşmaya kendini adayan, yeni girişimlere katılan, diğer çalışma arkadaşlarına ilham veren bir kültürle ilgili: JTI Kültürü.

Top Employer Sertifikası, hem şimdiki hem de gelecekteki çalışanlarımıza fikirlerini ifade edebilecekleri çalışma ortamları yaratmak, dinamik bir organizasyon yapısında onların esnekliklerini artırmak, yeteneklerini adil bir şekilde değerlendirmek ve gelişmelerini sağlamak konusundaki taahhüdümüzü gösteriyor.

1'5 saatte 450 bin lira bağış toplandı 1'5 saatte 450 bin lira bağış toplandı

Bilindiği üzere Pandemi dönemi tüm dünyada iş yapma şekillerini değiştirdi ama sürecin sona ermesiyle alışılageldik sistemlere geri dönüşler de oldu. Ancak JTI olarak yeni çalışma şekilleri politikamızı hızlıca hayata geçirdik ve dünya çapında tüm JTI çalışanları %50 ofis, %50 evden çalışmaya başladı. 2021 yılında başladığımız Aile İzni Uygulamamızı da genişleterek sürdürüyoruz. Erkek çalışanlarımız da 20 hafta ücretli doğum izni kullanarak ailelerinin yanında olabiliyorlar.

Bir diğer uygulamamız ise çalışanlarımıza tüm JTI dünyasında yeni iş fırsatlarına erişimlerini sağlayan Yetenek Yolcuğu uygulamamız. İster ülke içinde ister ülke dışında yatay ya da dikey tüm boş pozisyonlara başvuru yapılması olanaklı kılınırken aynı zamanda Türkiye’de departmanlar arası rotasyonla çalışanlarımızın kariyer gelişimlerini sağlıyoruz.”