İzmir Kent Konseyleri Birliği dün Torbalı’da yeni dönem yürütme kurulunu seçti. Torbalı Belediyesi ve Torbalı Kent Konseyi ev sahipliğinde gerçekleşen genel kurula Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, Belediye Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Özkan Yıldız, Torbalı Kent Konseyi Başkanı Niyazi Soytürk, diğer ilçe kent konseyleri başkanları-genel sekreterleri ve Torbalı Kent Konseyi yürütme kurulu üyeleri katıldı. Genel kurul öncesinde Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin geçmiş dönem yürütme kurulu üyelerine plaket takdim etti.  

TEKİN: “SİZİ TORBALI’DA AĞIRLAMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUZ”

Genel kurul öncesinde Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, yaptığı açıklamada “Belediyeler olarak bizler ile dernek ve STK’lar olarak köprü vazifesi gören kent konseylerimize çok işler düşüyor. Bizler de sizlerin taleplerinizi ve isteklerinizi yerine getirmek için çalışmalar yapıyoruz. Torbalı Belediyesi olarak Torbalı Kent Konseyi ile tam anlamıyla uyum içerisinde çalışıyoruz. Güzel projeler hayata geçirdik. Koordineli bir şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz. İzmir Kent Konseyleri Birliği’ni de ilçemizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.  Hepiniz sanayinin ve tarımın başkenti olan Torbalı’mıza hoş geldiniz. Ayrıca yeni dönemde seçilecek olan yürütme kurulu arkadaşları şimdiden tebrik ediyor görevlerinde de başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

SOYTÜRK: “İLÇEMİZE HOŞ GELDİNİZ”

Torbalı Kent Konseyi Başkanı Niyazi Soytürk ise yaptığı açıklamada “İzmir Kent Konseyleri Birliğinin 2024 yılı için yapılacak dönem sözcülüğü seçimine hepiniz hoş geldiniz, sizleri, şahsım ve yürütme kurulum adına saygı ile selamlıyor, sizleri, tarımıyla, sanayisiyle ve tarihiyle cazibe merkezi olan ilçemizde ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyuyorum. Bizler kurumlar ve dernek-STK’lar arasında köprü vazifesi görüyoruz. Çok önemli projeler gerçekleştirdik. Kent konseyleri olarak bizlere çok önemli görevler düşüyor. Bunların bilinci ile çalışmalarımız sürdürmeliyiz” dedi. Öte yandan gerçekleşen seçim sonrasında yeni yönetim kurulu belli oldu. Seçimin ardından ise İzmir Kent Konseyleri Birliği üyeleri Metropolis Antik Kenti ziyaret ederek, Torbalı’nın tarihini öğrendiler. İzmir Kent Konseyleri Birliği  üyeleri, Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin'e Torbalı Kent Konseyi Başkanı Niyazi Soytürk'e ve yürütme kurulu üyelerine misafirperverliklerinden ötürü teşekkür etti.

İŞTE İKKB YENİ YÜRÜTME KURULU

Dünya Fenerbahçeliler Günü’nde genel kurul Dünya Fenerbahçeliler Günü’nde genel kurul

Selman Boyacıoğlu- Karşıyaka Kent Konseyi Başkanı,

Suna Gündoğdu-Selçuk Kent Konseyi Başkanı,

Oya Türkleli- Güzelbahçe Kent Konseyi Başkanı,

Ayhan Aksoy- Gaziemir Kent Konseyi Başkanı,

Göksel Acar-Foça Kent Konseyi Genel Sekreteri,

Onur Eştürk- Menderes Kent Konseyi Genel Sekreteri,

Tayyar Kırman- Karaburun Kent Konseyi Genel Sekreteri

Editör: TE Bilisim