Torbalı Güncel ve Torbalı Time işbirliği ile ilçede uzun zamandır istenen halı saha turnuvası dün başladı. 3 gruptan oluşan, 18 takımın yer aldığı turnuvada ilk gün nefesleri kesti. Tam 8 müsabaka dün tamamlanırken, maçlara izleyiciler de yoğun ilgi gösterdi. Muratbey Mahallesi’nde bulunan İpekli Tesisleri olarak da bilinen Metropark Spor Tesisleri’nde oynanan müsabakalar, dostane bir şekilde gerçekleşti. Turnuvanın ilk gün sonuçları ise şöyle:
Torbabalıyı Sevenler 3 - Metro Park FK 4, Forza City 3 - İstikbal 7,  Tor-Sağlık 1 - Genç Spor 4, Hürol Market 4 -Ay Yapı 6, Torbalı Hospital 3 - Federal United 6, Subaşı City 1 - Gençler Birliği 5. Ahmetli Yörükler Derneği 2 -Son Çağ FK 3, Arçelik 1 - Uçar Spor 6. Turnuvanın ilk hafta maçları bugün saat 19.00’da BGS Spor- KONTOR 112 maçı sonrası son bulacak.

ÖDÜLLER HAVADA UÇUŞACAK

Öte yandan turnuva sonunda dereceye giren takımlar para ödülünün ve kupaların sahibi olacak. Grup maçları sonrasında ilk ikinin ve en iyi iki 3’üncünün bir üst tura ardından üst turlar ve finallerin oynanacağı müsabaka maçları hafta içi de devam edecek. 25’er dakikalık iki devreden oluşacak müsabakalar sonunda şampiyon olan takım 2 bin 500, ikinci takım bin 500, üçüncü olan takım ise 1000 liranın sahibi olacak. Ayrıca, gol kralı, en iyi kaleci ve centilmen futbolcuya da çeşitli ödüller verilecek.

DESTEKÇİLERE TEŞEKKÜR

Turnuva hakkında bilgi veren Organizasyon sorumlularından İbrahim Danış, “Torbalı’da farklı bir heyecanın yaşanması, yarışma ruhunun canlanması amacıyla bir turnuva düzenliyoruz. Sıkı bir şekilde turnuvaya hazırlandık. Maçlarımız Pazar günler ile Çarşamba ve Perşembe günleri oynanacak. Pazar günleri tüm takımlar birer maç yapmış olacak. Ayrıca bu organizasyon için bizlere destek olan Metropark Ailesi başta olmak üzere, Bahçıvan Grup’a, İstikbal Mobilya’ya, Ha-Ke Kereste’ye, Sedat Çetin’e, Nöbetçi Çiğköfte’ye teşekkür ederiz”  dedi.