Sınıf Öğretmenleri Hasret Baytekin'in rehberliğinde yaklaşık altı aydır "Oyuncu Beyinler" isimli zeka oyunları yarışmasına hazırlanan öğrenciler, Kasım ayından bu yana sınıf içinde ve dışında yapmış oldukları çalışmaları İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun'a anlatarak süreçten bahsetti. Çit, Kare karalama, Pentamino, Colours, Abc bağlama, Sudoku, Sihirli piramit, Apartmanlar, Yıldız savaşları ve Patika gibi oyunların yer aldığı turnuvaya hazırlanan minikler, serbest etkinlik derslerinde, boş derslerde hatta teneffüste dahil çalışarak çözemedikleri oyunları birlikte çözdüklerini ifade ettiler.

2/C Sınıfı öğrencilerinden 16 kişinin de yer aldığı ve İzmir'de gerçekleştirilen 2. elemelerde 637 öğrenci Junior kategorisinde yarıştı. İzmir Finalinde 8 öğrenci, ilk 10'a girerek Ankara'da gerçekleştirilen Türkiye Finallerine gitmeye hak kazanan 159 öğrenci arasında yerini aldı.Aileleriyle birlikte Ankara'ya  finallere giden öğrenciler, bu yarışmayla birlikte sorumluluk, iş birliği, mantık yürütme, problem çözme gibi bir çok kazanımı deneyimleyerek öğrenme fırsatı elde etti.

Yedi Eylül’de feci olay Yedi Eylül’de feci olay

İlçe Millî Eğitim Müdürü Cafer Tosun, " Çabanız, azminiz ve işbirliği içinde olan bu birlikteliğiniz bütün derecelerden daha kıymetli. Aylardır vermiş olduğunuz bu emekler, sizlere sizin elde etmiş olduğunuz bir çok imkan ve deneyim sundu. Hepinizle ayrı ayrı gurur duyuyorum, başarılarınızın devamını diliyorum. Sizlere rehberlik eden, farklı deneyim,yaşantı imkanları sunan ve iyi bir rol model olan öğretmeninize ve daima destekçiniz olan ailelerinize de ayrıca teşekkür ediyorum." dedi.

Editör: Haber Merkezi