2000 yılından bu yana Edirne’den Hakkari’ye, Lefkoşa’dan Ankara’ya kadar yurtiçinde ve yurtdışında onlarca şehri dolaşarak 5milyona yakın çocuğa ücretsiz oyunlarıyla tiyatro sevgisi aşılayan ETİ Çocuk Tiyatrosu, Torbalı Belediyesi işbirliği ile yarın Torbalı’da 2 ayrı seansla öğrencilerle buluşacak. Mutlu olmak için sahip olunması gereken temel bilgi ve değeri, eğlenceli ve eğitici bir şekilde çocuklara anlatmak üzere pedagog gözetiminde hazırlanan oyun, profesyonel tiyatro sanatçıları tarafından sahneşenecek. ‘Mutluluk Denince Akla’ oyunu, İsmail Uygur Kültür Merkezi’nde iki seansta öğrencilerle buluşacak. Seanslar saat 12.00 ve 14.30’da.

2 çocuk babası her yerde aranıyor 2 çocuk babası her yerde aranıyor

OYUNUN HİKAYESİ

Hikayenin tamamı Özgür’ün rüyasında geçer. Özgür, arkadaşları Deniz, Kerem ve Caner ile gidecekleri piknik için parktaki bankta onları beklerken uyuyakalır. Rüyasında karşısına farklı bir kıyafet içinde, elinde çeşit çeşit eski saatlerle dolu çantası olan «Mutlu Zaman Perisi» çıkar. Mutlu Zaman Perisi, Özgür’e sihirli bir saat hediye eder. Özgür, arkadaşları ile birlikte, her bölümde farklı maceralar yaşayarak mutluluk için gerekli olan on iki temel değeri keşfeder. Görevi ise her gün öğrendiği değeri saat 12’ye kadar sihirli saate söylemektir. Mutlu Zaman Perisi de her bölümde hayatın içinden farklı karakterlere bürünerek Özgür ve arkadaşlarına mutluluk değerlerini keşif yolculuklarında yardım eder.

ETİ EĞLENDİRİRKEN EĞİTECEK

Eğitici olduğu kadar çocuklara eğlenceli anlar yaşatacak olan Mutluluk Denince Akla oyununda karakterler ise şöyle; Özgür; Herkese yardım eden, dürüst ve çalışkan bir karakter. Deniz; Spor yapmayı seven, sevgi dolu ve cesaretli biri. Caner; Teknoloji ve bilim konusunda kendini geliştirmiş, sakin ve çekingen bir karakter. Kerem; Meraklı, haylaz ve kurnaz. Mutlu Zaman Perisi; Fantastik bir karakter olarak zamanın koruyucusudur. Asıl amacı zamanında edinilmesi gereken bilgileri çocuklara öğretmek ve bu farkındalığın oluşması sırasında da her bölümde hayatın içinden farklı karakterlerin kılığına girerek onların yanında olmak, yol, yön bulmalarına yardımcı olmaktır.