Torbalı’da düzenlediği etkinliklerle ilçede kültür-sanat ihtiyacını gideren Arya Kültür-Sanat dev bir gösteriye daha imza atacak. Türk Tiyatrosu’nun önemli isimlerinden Metin Uca, 4 Mayıs’ta Torbalı’da ‘Bunu mu demek istedim?’ isimli tek kişilik bir gösteriye imza atacak. İsmail Uygur Kültür Merkezi’nde (BKM) gerçekleşecek olan gösterinin biletleri Bosna Kahvecisi, Hanı Diyar Künefe, Pilavcı Bozo, Egem Kitap Kırtasiye, Luna Yaşam Merkezi ve Biletix’te satışa sunuldu. Ege Sürücü kursları ana sponsorluğunda, Prodiş, Hanı Diyar Künefe, Doğa koleji ve Egem Kitap Kırtasiye  katkılarıyla gerçekleşecek olan ‘Bunu mu demek istedim?’ isimli gösterinin biletleri sadece 100 lira.

BİLETLER SATIŞA SUNULDU

Görmez ailesinin acı günü Görmez ailesinin acı günü

Hazırlıklarını büyük oranda tamamladıklarını ifade eden Arya Kültür Sanat yöneticisi Meltem Danış, “Torbalı’da çok özel bir gösteriye imza atacağız. Kahkahaların havada uçuşacağı bu özel etkinlik için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Çok farklı ve çok eğlenceli bir gösteri bizleri bekliyor. Yine Türkiye’nin en uygun fiyatlarıyla. Sinema bileti fiyatına canlı kanlı tiyatro üstelik Metn Uca gibi bir ismi burada ağırlayacak olmamız mutluluk verici. Fiyatları dip tutulmasında bizlere destek olan başta Ege Sürücü kursları olmak üzere Prodiş, Hanı Diyar Künefe, Doğa koleji ve Egem Kitap Kırtasiye’ye teşekkür ederiz. Biletlerimiz satışa çıktı. Grup indirimi ve bilet için 0 553 637 63 58 numaralı telefondan da bize ulaşabilirler. ” dedi.

BUNU MU DEMEK İSTEDİM?

Çatalın üçüncü dişi nasıl bulundu? Pantolon düğmeleri yerine daha önce ne kullanılıyordu? Tarih bize anlatılan büyük adamların tarihi mi yoksa küçük detaylar her şeyi değiştirir mi? Hitit usülü kaburga dolmasından Arap’ların alkolü bulmasına, kestane yerken dünya değiştiren Papa’lardan Abdülhamid’in baş hafiyesi, oyunlara konu olmuş Fehim Paşa’nın hiç inanamayacağınız, ağzınızı iki karış açık bırakacak içki arkadaşına kadar hiç bir yerde duymadığınız küçük tarihi öyküler; ÇOK PÜSÜR’lü Tarihi Komedi Bunu mu Demek İstedim’de. Metin Uca sizi tarihte hiç bilmediğiniz, hiç duymadığınız çok eğlenceli bir yolculuğa çıkarıyor. İlk kez kaka tanrısıyla tanışacak kaybettiğimiz savaşların nasıl içecek adlarına döndüğüne şaşıracaksınız. Kadın-erkek ilişkileri, yeme- içme kültürü ve tuvalet üstüne aklınızı karıştıracak sorulara gülerek yanıtlar bulacaksınız. Doç. Dr. Özlem Kumrular’ın yazdığı bu gösteriyi Metin Uca oyunlaştırdı ve sahneye taşıdı.