Sosyal çalışmalara ağırlık veren Torbalı Belediyesi, kadınların iş gücüne dahil edilmesine katkı sağlamak, çocukların okul öncesi eğitimden yararlanarak, temel eğitime hazır hale gelmesini sağlamak amacıyla kreş ve gündüz bakım evi projesine başlıyor. İhalesi dün yapılan kreş Yazıbaşı Mahallesi’ne yapılacak. Burada 2 bin 540 metrekarelik alana yapılacak olan kreşin kapalı alanı 675 metrekare olacak. Torbalı’nın sanayi üssü olan Yazıbaşı’da yapılacak olan bu kreş ile bölgedeki sanayi kuruluşlarında çalışan anneler, çocuklarını gönül rahatlığıyla bu kreşe bırakacak ve iş çıkışı alabilecek.

TAM DONANIMLI EĞİTİM YUVASI

Kısa süre içerisinde inşaatı tamamlanarak eğitime kazandırılacak olan kreş için her şey en ince ayrıntısına kadar düşünüldü. İçinde farklı yaş gruplarına hizmet edecek faaliyet odaları, çok amaçlı salonu, yemekhanesi bulunacak olan kreşte ayrıca mini tenis kortu, çocuk oyun alanı, hobi bahçesi ve evcil hayvan kümes alanı bulunacak. Yapılan ihale sonucunda ihaleyi kazanan Torbalı merkezli Büyükbayram İnşaat tarafından inşaatı tamamlanacak olan kreş, bölgede büyük bir ihtiyacı da gidermiş olacak.

UYGUR: ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNE UYGUN OLACAK

Yazıbaşı’da bir hayırsever tarafından daha önce bağışlanan arsanın imar planını değiştirilerek atılan adım sonrası başlayan çalışmalar sonucunda dün de ihalesi gerçekleşen kreş, sosyal belediyeciliğin de en güzel adımlarından biri olacak. Kadınların hem iş hem de sosyal dünyada kendilerine daha fazla yer bulmasını da hedefleyen proje için ihalenin tamamlandığını ifade eden Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, “Kreşimiz çocuklarımızın gelişimine uygun, uzman eğitmenler eşliğinde iyi bir eğitim alarak keyifli vakit geçirmesine yardımcı olacak donanımda hazırlanacak. Özellikle çalışan annelerin gönül rahatlığıyla çocuklarını emanet edecekleri kreş için bütün detayları düşündük ve dosyamızı ona göre hazırladık.  Çağdaş eğitimin genel amaçlarına ve temel ilkelerine uygun eğitimler verilecek olan kreşimiz şimdiden hayırlı olsun.” dedi.