Torbalı Mahallesi’nde yaşayan 36 yaşındaki Zafer Kalaycı’nın hayatı 2021 yılında yaşadığı bir olay sonrası adeta karardı. Balıkesir Edremit’te ikamet ederken, uyuşturucu satıcısını polise ihbar eden Kalaycı, aynı kişi tarafından bacağından vuruldu. Olay sonrası hastaneye kaldırılan genç adamın bacağına platin takıldı. Yaşanan olumsuz olay sonrası geçtiğimiz yıl Torbalı’ya taşınan Zafer Kalaycı ve ailesinin bir türlü yüzü gülmedi. 2022 yılında bacağı 2 defa enfeksiyon kapan Kalaycı için doktorlar bacağı kesilmesi gerektiğini belirtti. Daha sonra operasyon geçiren Zafer Kalaycı, genç yaşta bacağı kesilerek hayata devam etmeye başladı.

VALİLİK ONAYLI KAMPANYAYA DESTEK BEKLİYORLAR

Piyasalarda bayram hareketliliği Piyasalarda bayram hareketliliği

Şuanda koltuk değneklerine bağlı bir şekilde hayatını devam ettiren Kalaycı, protez bacak için alabilmesi için gerekli para ise 681 bin 600 lira. Aile maddi durumları yetmediği için İzmir Valiliği’ne para toplanması için başvuruda bulundu. Valilik onaylı kampanyaya başlayan aile için zaman daralıyor. Valilik tarafından verilen 1 yıllık onay süresinin dolmasına kısa bir süre kaldığını belirten aile destek bekliyor. . Eskisi gibi yürümeyi çok istediğini belirten Zafer Kalaycı, “Hayatım bir anda altüst oldu. Düzenli bir işim vardı. Ama yaşadığım talihsiz olay sonrası bir türlü toparlayamadım ve doktorlar bacağımın kesileceğini belirtti. Şuanda koltuk değnekleri ile hayatıma devam ediyorum. Aile olarak protez bacak alacak gücümüz maalesef yok. Valilik’ten de yardım kampanyası için onay aldık. Destek olmanıza ihtiyacım var” ifadelerini kullandı.

BİR ANNENİN FERYADI : “DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUZ”

Çocuklarının daha rahat bir şekilde hayatına devam etmesini isteyen anne Birgül Kalaycı, destek beklediklerini ifade etti. Yaşanan olay sonrasında hayatlarının adeta karardığını belirten Anne Birgül Kalaycı, “2 yıldır çok zor zamanlar geçirdik. Oğlumun bu halde olması beni çok üzüyor. Hangi anne çocuğunu bu şekilde görmeye yüreği dayanır. Şuanda para toplayabilmek için Valilik’ten onay aldık. Oğlumun protez bacağına kavuşabilmesi için desteklerinizi bekliyoruz” dedi. Abla Dilek Kalaycı ise yaptığı açıklamada “2 yıldan beri kardeşim için mücadele ediyoruz. Valilik onaylı resmi bir hesabımız var. Lütfen destek olun. Bu süreçte maddi manevi desteğinize ihtiyacımız var. Gerekli paranın daha yarısını bile toplayamadık. Desteklerinizle kardeşimin daha rahat bir yaşam sürmesini sağlayabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

ZİRAAT BANKASI VALİLİK YARDIM HESABI

Hesap adı: Dilek Kalaycı

TR56 0001 0025 6671 3520 2750 02

Editör: TE Bilisim