Torbalı’da kent vizyonunu artırmak, ilçede kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliği içerisinde kentin sorunlarını tespit edip, çözüm önerileri oluşturmak ve çözüm üretmek adına kurulan Torbalı Kent Konseyi bugün olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. İsmail Uygur Kültür Merkezi’nde gerçekleşen genel kurula Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, siyasi parti temsilcileri, dernek temsilcileri, muhtarlar, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Kent Konseyi yıl içerisinde yapılan faaliyetler hakkında genel kurula bilgilendirme sunumu da yaptı.

ÜLKE OLARAK ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ

Açılış konuşması yapan Torbalı Kent Konseyi Başkanı Niyazi Soytürk, yaptığı açıklamada “Göreve geldiğimiz günden itibaren mevcut mevzuatın tarafımıza yüklediği misyon gereği, ilçemizde aktif katılım ve çözümde ortaklık ilkesinden hareketle, ortak akla dayanan ve demokratik yönetişim tarzını içselleştirmiş bilinçli bireyler yetiştirmek adına, 2023 yılında yaptığımız faaliyetleri sizlere aktarıyoruz. Ülke olarak zor bir yılı geride bırakıyoruz. Bu yılın hemen başında yaşadığımız ve 11 ilimizi etkisi altına alan ve büyük yıkım ve kayıplara yol açan deprem felaketi başta olmak üzere birçok doğal afetle birlikte yaşanan ekonomik dar boğaz yapmayı planladığımız birçok projenin hayata geçirilmesine maalesef engel olmuştur.

Pazartesi günü açılıyor Pazartesi günü açılıyor

ŞEHİTLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUM

Önümüzdeki yılda, bu tarz olumsuz durumların bir daha yaşanmamasını diliyor ve bu doğrultuda; ilçemiz adına yapacağımız sosyal sorumluluk projeleriyle sorunların çözümü noktasında, devletimizin ve yerel yönetimimizin önemli bir partneri sıfatıyla akılcı ve katılımcı demokrasi anlayışı içinde çözümler üretmeyi ve hayata geçirmeyi temenni ediyorum. Aynı zamanda son birkaç günde verdiğimiz şehitlerimize Allahtan rahmet, yakınlarına sabır ve baş sağılığı diliyorum.

 TEKİN: KENT KONSEYİMİZLE GÜZEL İŞLER YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Değerli hazirun hepiniz Kent Konseyimizin olağan genel kuruluna hepiniz hoş geldiniz. Kent Konseyimizle görev yaptığımız süre boyunca birlikte güzel işlere imza attık. Gençlerimiz, engelli bireylerimiz ve vatandaşlarımız için neler yapabileceğimiz konusunda her zaman görüşlerine başvurduk. Her konuda fikir alışverişinde bulunarak ilçemize en iyi şekilde hizmet etmeye gayret gösterdik. Önümüzdeki dönemde de yine kent konseyimiz ile birlikte güzel işlere imza atacağız. Belediyemizin her programında yanımızda olan bizleri desteklemekten hiçbir zaman vazgeçmeyen Kent Konseyi Başkanımız Niyazi Soytürk’e ve tüm üyelerimize teşekkür eder, genel kurulun hayırlı olmasını diliyorum. Ayrıca son günlerde Pençe-Kilit operasyonunda şehit olan 12 askerimize Allah’tan rahmet ailelerine ve yakınlarına baş sağlığı diyorum” dedi. Başkan Tekin’in konuşmasının ardında Kadın Meclisi Başkanı Senem Sevinç, Gençlik Meclisi Başkanı Edhem Demir, Engelli Meclisi Başkanı Tülay Çelenk ve Çocuk Meclisi Başkanı Alya Kara yapılan çalışmalar ve faaliyetler hakkında sunum yaptı.

Editör: TE Bilisim