Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul'u anlatan yeni tanıtım filmini paylaştı. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından Türkiye turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansının "İstanbul" isimli yeni tanıtım filmi tepki topladı. Bir dakikalık paylaşılan filmde, İstanbul'un tarihi ve turistik alanlarını anlatan görüntüler yer alıyor. Paylaşılan tanıtım filminde yer alan görüntülerin gerçeklikle ilişkisi sosyal medyada eleştirildi. Bir çok kullanıcı ve ünlü isim, 'Ne bu paralel evrende yaşanan akepesiz Türkiye mi?, 'Dans eden kadınlar, sokakta bale, renkli gece hayatı, içki masaları... Çok güzelmiş, burası hangi ülke acaba...' gibi yorumlar yapıldı.

2 AYDA TAMAMLANDI

Filmin prodüksiyonu 2 aylık bir sürede tamamlandı. Çekimler 10 gün sürdü, 60 saati aşkın drone çekimi yapıldı. Prodüksiyonda 90 kişilik bir ekip görev yaptı. 12’si ana cast olmak üzere 100’ün üzerinde oyuncu kullanıldı.

30 AYRI MEKANDA ÇEKİM

Film, açıkhava ve sokaklar (Kadıköy, Üsküdar, Beyoğlu, Fatih, Levent, Şişli, Beşiktaş, Sarıyer, İstanbul Boğazı, Metro hatları, Şehir hatları, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Çamlıca Camisi, Çamlıca Kulesi),  müze ve ören yerleri (Dolmabahçe Sarayı, İstanbul Arkeoloji Müzesi, Topkapı Sarayı, Aya İrini Kilisesi, Küçüksu Kasrı, Mecidiye Kasrı) gibi 30 ayrı mekanda çekilen 100’ün üzerinde plandan kurgulandı.