Bu kafenin çalışanları çok özel Bu kafenin çalışanları çok özel

Türkiye’nin arama kurtarma malzemeli özel donanımlı ambulans statüsündeki ilk ambulans servisi olan 112 AKS ambulansları İzmir’de hizmete girdi. Modern itfaiyeciliğin temelinin atıldığı İzmir’in bir kez daha ülkeye öncülük ettiğini söyleyen Başkan Soyer, “Afetlerde, acil durumlarda, kazalarda temel ve ileri yaşam desteği uyguladığımız bu sistem, kazazede vatandaşlarımızın bütün ihtiyaçlarına cevap veren tam teşekküllü bir sağlık hizmeti sunuyor” dedi.
İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı İsmail Derse de sisteme ilişkin sunum yaptı. Derse, afet ve acil durumlarda kazazedelere, olay yerinde kurtarma faaliyeti esnasında ve sonrasında acil sağlık hizmeti verileceğini söyledi.
İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde kurulan ve Türkiye’de arama kurtarma malzemeli özel donanımlı ambulans statüsündeki ilk ambulans servisi olan 112 Acil Kurtarma Sağlık (AKS)  ambulans sistemi hayata geçirildi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ev sahipliğinde Kültürpark’ta düzenlenen törende sistem ve ambulanslar tanıtılırken itfaiye ve sağlık ekipleri de tatbikat yaptı. 9’u tam donanımlı 14 ambulans İzmir’in 12 farklı noktasında hizmet verecek.

Editör: İbrahim Danış