CHP Torbalı Belediye Başkan Adayı Övünç Demir, canlı yayın konuğu olarak katıldığı programda, Torbalı’nın 20 yıllık geleceğine talip olduklarını vurguladı: Demir, Torbalı merkez ve Ayrancılar’da yarım kalmış bütün projeleri “Kamuda devamlılık esastır” diyerek tamamlayacaklarını, Meydan ve Ayrancılar Stadı projelerinin kurdelesini mevcut başkan Mithat Tekin ile keseceklerini, belediye binasını da projeyi başlatan geçmiş dönem belediye başkanı Adnan Yaşar Görmez ile birlikte açacaklarını duyurdu. 

İzmir merkezli Gündeme Bakış’ta Gazeteci Halime Erdoğan’ın konuğu olarak soruları yanıtlayan CHP Torbalı Belediye Başkan Adayı Övünç Demir, siyasi yaşamı ve projelerine ilişkin samimi bir söyleşi gerçekleştirdi. Canlı yayında projelerinin detaylarını paylaşan ve eşit hizmet vurgusu yapan Demir, vizyon projeleri başta olmak üzere merak edilen soruları yanıtladı. 

BELEDİYE BİNASI ADNAN YAŞAR GÖRMEZ İLE AÇILACAK

Yarım kalan belediye binasının da tamamlanacağını aktaran Demir, “Kamuda devamlılık esastır’ prensibiyle bu binayı bir an önce bitirmemiz gerekiyor. Adnan (Yaşar Görmez) Başkan başlatmıştı. Biz tamamlayacağız. Adnan Yaşar Görmez’i davet edeceğim ve kurdeleyi beraber keseceğim. Kent Meydanı Projesi de ekonomik krizden dolayı eksik kaldı. Mithat Başkan başlatmıştı, biz tamamlayacağız. Mithat Başkan’ı davet edeceğim. Bunun böyle olması gerekiyor. Hoşgörü ve saygı gerekiyor. Siyasi görüşü ne olursa olsun bir tuğla koyandan Allah razı olsun. Biz siyasete öyle bakıyoruz. 1 Nisan’da siyaset üstüdür bu iş” diye konuştu. 

MEMLEKETTE SİYASET YAPMAK LAZIM

Yurtdışında bir kariyer imkanı varken neden Torbalı’ya döndüğünü de anlatan Demir, “Ülkede gidişatın çok iyi olmadığını gözlemliyordum. Bizim gibi gençlerin memleketlerine dönüp tanındıkları yerde siyaset yapmaları gerektiğini düşünüyorum. Taşın altına ellerini değil gövdelerini koymaları gerektiğini düşündüm” dedi. 

İşte mahalle mahalle oy tercihleri İşte mahalle mahalle oy tercihleri

“TORBALI HALKIYLA KADER BİRLİĞİ YAPTIM”

Siyasetin her kademesinde emek vermiş bir CHP’li olarak yıllardır Torbalı’yı iyi tanıdığını belirten Demir, “Belediye Başkanlığı öyle kolay bir şey değildir. Torbalı’da 60 mahallemiz var. Ayrı ayrı sorunları var. Sorunların hepsine vakıf olmanız lazım. Bu da bir, iki, üç yılda öğrenebileceğiniz şeyler değil. Halkın içinde olmanız lazım. Ben hiçbir zaman geri durmadım. Gecede 8 düğüne gittiğimi biliyorum. Sevinerek. Cenazeye gittiğimde üzülürüm. Hastaneye partisi ne olursa olsun ziyarete giderim. İyi günde, kötü günde yıllardır istikrarlı bir şekilde Torbalı halkıyla kader birliği yaptığım için ve bunu samimiyetle yaptığım için gittiğimiz yerlerde çok güzel cümlelerle karşılanıyoruz” diye konuştu. 

“TORBALI’NIN 20 YILLIK GELECEĞİNE TALİBİZ”

Yerel seçimlerde kişinin öne çıktığını ve siyaset tarzını, ilkelerini kabul ettirenin tabanda zaten bir ittifak oluşturduğunu ifade eden Demir, “Bizim bir sloganımız vardı; biz Torbalı’nın 20 yıllık geleceğine talibiz diye. Bu halkta da karşılığı olan bir durum. Halk şunu istiyor, genç, vizyoner bir belediye başkanı artık gelsin diyor” değerlendirmesinde bulundu.

Editör: Haber Merkezi