CHP Torbalı Belediye Başkan Adayı Övünç Demir, Atatürk Mahallesi Seçim Koordinasyon Merkezi’ni coşkulu bir törenle açtı. Törende eşit hizmet mesajı veren ve projelerini anlatan Demir, “Bu ülkede insanların birbiriyle hiçbir derdi yok. Sorun siyasette. Kutuplaştıran, ötekileştiren dilde. Bugün buradan söz veriyorum, Torbalı’da bizim yönettiğimiz belediyede herkes o belediyeye girecek ve eşit hizmet görecek” dedi. 

TAZİYE EVİ MÜJDESİ

Korkmaz: Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak Korkmaz: Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

Mahallede iki katlı, 1000 kişi kapasiteli bir taziye evi yapacaklarını belirten Demir, aynı bölgede bulunan parkı Eğitim Kampüsü’ne çevireceklerini belirterek, “Ortaokula, liseye giden öğrencilerimiz orada gidip ders çalışabilecekler. Atatürk Mahallesi’ne öyle bir etüt merkezi kazandıracağım ki, kızımı elinden tutup burada kızımla birlikte ders çalışmak istiyorum” dedi. 

“BU ÜLKEDE İNSANLARIN BİRBİRİYLE DERDİ YOK”
Kendi iş yaşamında Doğu ve Güneydoğulu hemşehrileriyle kol kola girdiğini, anımsatan Demir, “Onlar benim yol arkadaşlarım oldu. Kimi zaman gece hastaneye beraber gittik, kimi zaman Kardeşlik Parkı’nda birlikte halaya durduk. Bu ülkede insanların birbiriyle hiçbir derdi yok. Sorun siyasette. Kutuplaştıran, ötekileştiren dilde. Bugün buradan söz veriyorum, Torbalı’da bizim yönettiğimiz belediyede herkes o belediyeye girecek ve eşit hizmet görecek” diye konuştu.  

 “BİZ SİYASETİ ÇOCUKLARIMIZ İÇİN YAPIYORUZ”

Torbalı’nın geçmiş dönem belediye başkanlarından Adnan Yaşar Görmez’in ışıklandırma ve asfalt gibi altyapı hizmetlerine dikkat çeken Demir, sözlerini şöyle sürdürdü: 
“Bizim sosyal belediyecilik anlayışı ile bizden önceki hizmetleri kaldığı yerden devam ettirmemiz lazım. Bugün Atatürk Mahallemizde ne yazık ki gençlerimizin vakit geçirecekleri, ders çalışacakları yer yok. Kadınların gidip kendilerini geliştirecekleri, sosyalleşecekleri bir yer yok. Uyuşturucu erken yaşa inmiş durumda. Biz siyaseti çocuklarımız için yapıyoruz. Onlar bizim geleceğimiz. Bu konuyla ilgili de çocuklarımızı iki şekilde kurtarabiliyoruz. Birincisi eğitim, ikincisi spor ve sanat. Çocuklarımızı sportif faaliyetler gösterecekleri alanlar açacağız. Biz arkadaşlarımızla birlikte, iyi günde de kötü günde de; dün olduğu gibi bugün de yarın da; siz Atatürk Mahalleli hemşehrilerimizle kader birliği yaptık. Bunu söylemeye geldim.”

Demir’in, “Ben ve arkadaşlarım için; 6 Mayıs 1972’de Ulucanlar Cezaevi’nde idam sehpasını tekmeleyen Deniz Gezmiş’in o sandalyesinden hiçbir makam ve mevki daha önemli değildir. Biz bu kültürden geliyoruz, bu şekilde siyaset yapıyoruz” sözleri ise alkışlarla karşılandı.

Editör: Haber Merkezi