Torbalı’da faaliyet gösteren JTI Türkiye, çalışanlarına sunduğu olanaklar nedeniyle, Top Employers Institute tarafından Türkiye’nin en iyi ikinci işvereni seçildi.  Bağımsız araştırma kuruluşu “Top Employers Institute” tarafından her yıl gerçekleştirilen uluslararası araştırma, dünya genelinde çalışanlarına mükemmel koşullar sunan, şirketin tüm seviyelerinde çalışanları yetiştirip geliştiren ve yetenekli çalışanları bünyesine katmak adına istihdam uygulamalarını sürekli en iyi hale getirmek için çaba harcayan lider işverenleri belirledi. Değerlendirme kapsamında sıkı bir araştırma sürecinden geçen şirketlerin, sertifikasyon için gerekli standartları yerine getirip getirmediği belirlendi.  JTI Türkiye sekizinci senesinde İş ve İnsan Stratejisi, Liderlik, Organizasyon ve Değişim, Dijital İnsan Kaynakları, Çalışma Ortamı, Yetenek Kazanımı, Öğrenme, Çalışanların Sağlığı ve Esenliği ile Çeşitlilik ve Kapsayıcılık gibi toplam 20 kriterin 14’ünde %100, diğerlerinde %100’e yakın başarı sağladı. JTI Türkiye tüm kriterler toplamında %98,38 ile referans grup ortalamasını %13 oranında geçmiş oldu.

KENDIMIZI DURMADAN YENILIYORUZ

JTI Türkiye İnsan ve Kültür Direktörü Sanlı Güler; “JTI kuruluşundan bu yana çalışanlarını faaliyetlerinin merkezine yerleştiren bir şirket. Bağımsız denetleme kuruluşu Top Employers Institute tarafından sekiz yıldır bu ödüle layık görülmek çok önemli. Ancak biz aslında kendi iyi uygulamalarımızı her sene daha da yükseğe taşıyarak bir anlamda kendi rekorumuzu kırmayı hedefliyoruz. Bu sene yine 20 kriterde yüzde yüze yakın başarıya ulaşmış olmak ve Türkiye’nin en iyi ikinci işvereni olarak seçilmiş olmak ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu gösteriyor. Yeni yetenekleri çekmek, Liderlik ve İnsan Stratejisi, Dijitalleşme ve İş Ortamı ile Öğrenme ve Gelişim %100 başarı sağladığımız ana başlıklar. Çalışanlarımıza fikirlerini özgürce ifade edebilecekleri çalışma ortamları yaratmak, pandemi döneminde bile eğitimlerini aksatmadan hem işlerine hem de kişisel gelişimlerine yatırım yapmalarını sağlamak, şirket içindeki yetenekleri en adil şekilde değerlendirmek, çalışanlarımızın sadece fiziksel değil, ruhsal iyiliklerine de katkı sağlamak gibi pek çok alanda kendimizi durmadan yeniliyoruz. Top Employers Institute tarafından en iyi işveren seçilmenin yanı sıra çalışanlarımızın bize olan güveni ve memnuniyeti daha iyisini başarmak için itici bir güç oluşturuyor” dedi.

JTI GLOBAL VE FAALIYET GÖSTERDIĞI BÖLGELERDE DE LISTENIN EN ÜSTÜNDE

JTI, global olarak da Top Employers Institute tarafından yalnızca 11 şirkete verilen "Global En İyi İşveren" sertifikasına üst üste sekizinci yıl layık görüldü. JTI, global sertifikanın yanı sıra, faaliyet gösterdiği altı bölgenin tamamında (Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Orta Doğu ve Afrika) üç yıl üst üste sertifika aldı. Ödül listesine iki ülke daha ekleyen şirket şu anda dünya çapında 66 ülkede En İyi İşverenler arasında yer alıyor. Top Employers Institute CEO’su David Plink: “JTI'ın seçkin Global En İyi İşverenler arasında yerini korumasından çok memnunuz. Çalışanlara yönelik uygulamalarda dünya lideri olmaktan ve dünya genelinde tüm çalışanlarının esenliğini sürekli iyileştirmeye yönelik çabalarından gurur duymaları lazım. Eşitliğe önem veren global bir işveren olarak elde ettikleri bu son başarı, En İyi İşveren olmak isteyen şirketler için de örnek alınacak bir standarttır” diye konuştu. JTI İnsan ve Kültür Kıdemli Başkan Yardımcısı Howard Parks ise görüşlerini şöyle ifade etti: “Top Employers Institute tarafından bir kez daha sertifikaya layık görülmek bizim için bir onur. 40.000'den fazla çalışanımıza gelişim fırsatı sunmak ve potansiyellerini gerçekleştirmeleri için en uygun koşulları ve desteği sağlamak bizim için büyük önem taşıyor.”

JTI’IN EN İYI İŞVEREN STATÜSÜNÜ DAHA DA GÜÇLENDIRECEK

JTI, mevcut ve ileride işe alacağı yeteneklerden faydalanmak, onları desteklemek ve onlarla etkileşim kurmak için kendisine iddialı hedefler belirledi. Bunun için şirket, ister ofiste ister evde olsun çalışma ortamını uyarlayarak ve iyileştirerek çalışanların esenliğine odaklanmaya devam edecek. Mevcut çalışanlar sağlıklı bir iş/özel yaşam dengesine ve kişisel gelişime odaklanan çeşitli ekip oluşturma girişimlerine uzaktan erişebilecek. Gelecekte şirkette çalışabilecek potansiyel çalışanlar ise dünyanın dört bir yanından öğrencilerin sonrasında sürekli iş imkanı bulabileceği ücretli staj olanakları için rekabet ettiği JTI’ın ‘Make It Bright Challenge’ yarışmasına katılmaları için davet edilecek. JTI’ın dünyada öncü girişimleriyle birlikte bu programlar, JTI’ın En İyi İşveren statüsünü daha da güçlendirecek.