Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig Beyaz Grup'ta ilk maçında Altınordu, sezonun ilk maçında Nazilli Belediyespor'u ağırlamaya hazırlanıyor. Pazar günü bu karşılaşma, Torbalı'daki Metin Oktay Yerleşkesi'nde gerçekleşecek. Altınordu Kulübü, yeni sezon öncesi Torbalı'daki Serpil Hamdi Tüzün Sahası'nı profesyonel ligde oynanacak seviyeye getirdi. Buna göre bu Pazar saat 17.00’da Altınordu-Nazilli Belediyespor maçı Torbalı’da oynanacak

ŞEYTAN, BORNOVA'DAN TAŞINIYOR

Altınordu, uzun yıllardır Bornova Aziz Kocaoğlu Stadı'nda mücadele ediyordu. Ancak geçen sezon TFF 1. Lig'e vedanın ardından, İzmir temsilcisi yeni bir sayfa açmaya karar verdi. Türkiye Futbol Federasyonu'nun talimatlarına uygun hale getirmek için Serpil Hamdi Tüzün Sahası'nı modernize etti. Bu tesis artık hem kendi taraftarlarına hem de konuk takımların seyircilerine ev sahipliği yapmaya hazır hale getirildi. Torbalı'daki saha için Türkiye Futbol Federasyonu'nun kriterlerini yerine getirerek rakiplerini kendi sahasında ağırlamak için gerekli onayları aldı.

Kural tanımayanlara af yok Kural tanımayanlara af yok

ALTINORDU'DAN RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

Metin Oktay Yerleşkesi Tesis Müdürü Semih Kurşunlu çok kısa bir sürede kriterleri yerine getirdiklerini ifade ederek, "Statta oynamaktansa kendi tesislerimizde oynamak bize daha cazip geldi. Bu lig passolig istemediği için kriterlere uymak daha rahattı. Kriterler doğrultusunda deplasman tribünü, protokol koltukları, boy turnikeleri ve gişelerin montajlarını yaptırdık. İstenilen acil çıkış ve yönlendirme tabelalarımızı yerleştirdik. Ekibimizce hızlı bir çalışma yaptığımızı düşünüyoruz. Federasyon yetkilileri 1'inci Lig'de de maç oynanabilecek kriterlere ulaştığımızı söylediler. Bu bizim için sevindirici bir haber oldu. Akademi maçlarımızı bu sahalarımızda oynuyorduk, bu sene de A takımımızla yerleşkemizde hazırız" dedi.

Editör: TE Bilisim