31 Mart seçimlerinden büyük bir zaferle ayrılan Övünç Demir’in belediye başkanı olduğu Torbalı’da Meclis Üyesi listesi de şekillendi. Resmi olmayan sonuçlara göre CHP mecliste de ezici üstünlüğü yakaladı. Aldığı yüzde % %44.17’lik oy oranı ile belediye meclis seçiminde de birinci sırada yer alan CHP’de ilk 15 sırada yer alan isimlerle kontenjanda yer alan 3 isim meclise girecek. Böylelikle 18 isimle belediye meclisinde yer alacak olan CHP, belediyenin alacağı kararlarda tek başına çoğunluğu sağlamış olacak. Öte yandan Yüzde %38.01 ile ikinci ola AK Parti’de ise 13 kişi meclise girebilecek. Meclis seçiminde yüzde 7,55’lik oranda oy alarak üçüncü olan DEM Parti ise yüzde 10’luk barajı aşamadığı için meclise giremedi.

İŞTE YENİ MECLİS ÜYELERİ

CHP: Timur Mert, Sultan İpekli Aksoy, Semiha Memiş Saraç, Ertan Çelik, Ali Yaşlak, Mesut Güler, Ayhan Yıldırım, Serkan Birinci, Mithat Kazan, Bahadır Kun, Necmettin Tanır, Engin Gülten, Osman Sargın, Aysun Benli, Akan Şengül, İbrahim Öz (Kontenjan), Behçet Çınar (Kontenjan), Mehmet Demir (Kontenjan)

AK Parti: Gizem Akyüz Duman, Enes Uğuz, Nurettin Albaş, Emin Karaman, Altınay Coşkun, Necati Yün, Rahmi Uçar, Ali Duman, Ömer Aslan, Ali Rıza Çalışkan, Mehmet Baykara, Nihat Karagün, İlknur Demirtaş

Yeniden Refah adayından AK Parti'ye tarihi eleştiri Yeniden Refah adayından AK Parti'ye tarihi eleştiri