Yaz mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte sinek, sivrisinek ve haşere oluşumuna karşı önlemlerini sıklaştıran Torbalı Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Torbalı'daki 60 mahallede ilaçlama seferberliği başlattı. Ekipler, özellikle vatandaşın yoğun olduğu pazaryerleri, dere yatakları ve sulak alanların ilaçlanmasına özen gösteriyor. Ekipler her gün görev bölgelerinde ilaçlama işlemlerini koordineli bir şekilde gerçekleştiriyor. Ayrıca çöp bırakma noktalarındaki ilaçlama ve dezenfekte işlemiyle mikrobik ortamların oluşmasının önüne geçiliyor.

Çiftçi icranın pençesinden kurtulamıyor Çiftçi icranın pençesinden kurtulamıyor

İLAÇLAMA ARALIKSIZ DEVAM EDECEK

Torbalı Belediye Başkanı Övünç Demir, yaz mevsiminde vatandaşı rahatsız edecek sinek ve sivrisineklerin yayılımını engellemek için ilk olarak Büyükşehir Belediyesiyle koordineli olarak  ilaçlama seferberliği başlattıklarını söyleyerek şunları aktardı:
Halk sağlığını riske atan sivrisinek ve haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarını İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte hız kesmeden sürdürüyoruz. Havaların ısınması ile birlikte üreme bölgelerinde artırdığımız çalışmalar, aralıksız devam edecek.