DSİ’den radikal karar DSİ’den radikal karar

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi 31 Mart yerel seçimleri sonrası ilk oturumunu gerçekleştirildi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay başkanlığında gerçekleştirilen oturum belediye meclis toplantı salonunda düzenlendi. Oturumun başında konuşma yapan Başkan Tugay, “Bu dönem hepimize hayırlı olsun. Şehrimiz için başarılı çalışmalar diliyorum. Her birinizle bu demokratik süreçte ortaya koyduğunuz emek ve çaba için teşekkür ediyorum. Birlikte güzel bir 5 sene geçirmeyi, şehrimize iz bırakacak çalışmaları yapmayı yürekten diliyorum” ifadelerini kullandı.
EMEKLİLERİ SEVİNDİRECEK KARAR

Meclist ihtiyaç sahibi emekliler için hamle geldi. Buna göre "Emekli Dayanışma Kartı" verilmesi ve bu kart ile 4 metreküpe kadar olan su kullanımının ücretsiz olması, sonraki kullanımlarının ise yüzde 50 indirimli olarak tarifelendirmesi, ihtiyaç sahibi emeklilere market ve kira desteklerinin verilmesi önerisi komisyonlara sevk edildi.
SUYA İNDİRİM YOLDA 
Başkanlık önergesiyle meclise getirilen ilgili gündem maddesi ile 1 Haziran 2024 itibari ile geçerli olmak üzere 0-24 metreküplük su ve atıksu bedellerinde yüzde 25 indirim yapılması meclis gündemine geldi. İlgili önerge; Plan Bütçe ve Hukuk, Esnaf ve Tüketiciyi Koruma komisyonlarına sevk edildi
ANNELERE TOPLU TAŞIMA MÜJDESİ: AYLIK 60 BİNİŞ HEDİYE!
Başkan Tugay, seçim kampanyası çerçevesinde dile getirdiği annelere özel ulaşım kartı sözü için kolları sıvadı. Bu kapsamda, yardım alması uygun görülen 0-48 ay (0-4 yaş) arası çocuğu bulunan annelerin çocukları ile birlikte sosyal hayatta daha aktif yer alabilmesi için İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı tüm toplu taşıma araçlarında çocukları yanında iken kullanabileceği aylık 60 kontör yüklü Anne Dayanışma Kartı verilmesi Plan Bütçe Komisyonu ile Hukuk Komisyonlarına sevk edildi.