Torbalı Belediyesi Doğa Sporları Spor Kulübü (TOBEDOSK), 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla anlamlı bir etkinliğe imza attı. TOBEDOSK üyelerinden oluşan 10 kişilik sporcu grubu, Ödemiş Bozdağ’ın 2159 metre yüksekliğindeki zirvesine tırmanış gerçekleştirdi.

TOBEDOSK Başkanı Mustafa Kapucu, tırmanışın ardından yaptığı açıklamada, "Bu tırmanışı Ata’mıza ve tüm gençlere armağan ediyoruz. Bir grup sporcumuz zirve tırmanışı yaparken, bir grup sporcumuz tören alanlarını doldurdu, diğer sporcu ve üyelerimiz ise akşam fener alayı yürüyüşüne katıldı. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramında çeşitli etkinliklere katılan birbirinden kıymetli sporcu ve üyelerimize çok teşekkür ediyorum," dedi.

Hüseyin Büyüközer vefat etti Hüseyin Büyüközer vefat etti

Kapucu, 105 yıl önce Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda bağımsızlık mücadelesinin ilk adımını attığını ve Samsun’da istiklal meşalesini yaktığını hatırlatarak, "Milli mücadelemizin işaret fişeği olan bu anlamlı günün, aynı zamanda Gençlik ve Spor Bayramı olarak kabul edilmesi, gençlerimize duyulan güvenin ve onlara verilen büyük sorumluluğun da göstergesidir" şeklinde konuştu.

TOBEDOSK sporcuları, Bozdağ zirvesinde Atatürk ve gençlik için tırmanış yaparken, diğer üyeler de bayramı coşkuyla kutladı. Tören alanlarında ve akşam düzenlenen fener alayında yer alan TOBEDOSK üyeleri, 19 Mayıs’ın ruhunu yaşattılar.

Editör: İbrahim Danış