Doğa Koleji özgün eğitim modeli t-MBA Eğitim Modeli Torbalı Doğa Koleji tarafından da başarılı bir şekilde uygulanıyor. Doğa Kolejinde lise 9’uncu sınıftan 11’inci sınıfa süren t-MBA Dersleri içeriği, her ne kadar lise düzeyinde olsa da programın yapısı, dünyadaki üst düzey MBA programlarını temel alıyor. Bu derslerle öğrencinin hayatına işletme perspektifinden bakması amaçlanır. İleride  hangi  meslekte uzmanlaşırsa uzmanlaşsın, bu disiplin sayesinde hem yönetim hem de ekonomik dünyayı yorumlama açısından bir vizyon sahibi oluyor. Bu kapsamda Torbalı Doğa koleji t-MBA Liderlik Akademisinin öğrencileri ilçe protokolüne ziyaretlere başladı.

İLHAM VERİCİ YÖNLENDİRMELER

İlk olarak Torbalı kaymakamı Ercan Öter’e ardından da Torbalı Ticaret Odası Meclis  Başkanı Bekir Söyler’i ziyaret eden öğrencileri t-MBA Eğitim Modeli hakkında bilgi  alışverişinde bulundu. Doğa Koleji Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler Müdürümüz Nilgül Karataş, t-MBA Öğretmeni  Filiz Arabacı Kılıç,  Bilge Yakupoğlu (Akademi Lideri) -İrem Apa (Finansal Kaynak Geliştirme Lideri)-Aziz Deniz Malkoç (Uluslararası Ilişkiler Lideri),Havin Bozan (Medya ve İletişim Lideri) da bu ziyaretlerde hazır bulundu. Kaymakam Öter ve TTO Meclis Başkanı Soyer’in t-MBA Liderleriyle yapmış oldukları ilham verici konuşmalar ve yönlendirmeler ziyareti ayrıca amacına ulaştırdı.

T-MBA NEDİR?

t-MBA (Teenager MBA) İşletme yüksek lisans programının lise düzeyine uygun olarak yapılandırılmış, Doğa Koleji’ne özgü eğitim modelidir. t-MBA, Ulusal düzeyde M.E.B ve Uluslararası düzeyde Pearson akreditasyonlu 9-10-11.sınıfları kapsayan üç yıllık Doğa Kolejine özgü bir Eğitim Programıdır ve 10 fark dersi içermektedir. t-MBA Eğitim Modelinin en önemli kazanımlarından olan t-MBA Liderlik Akademisi ile öğrencilerin “Liderlik” vasıflarını lise çağında öğrenerek iş dünyasına hazır bireyler olarak yetişmesidir. Öğrenciler, demokratik bir seçimle oluşturulan Doğa Liderler Akademisinde görev alarak okulun karar alma sürecinde aktif rol oynar, yürütülen her projenin tanıtım, organizasyon, lojistik ve finans çalışmalarını organize ederler. Öğrenciler, yönetim ve organizasyon becerilerinin yanı sıra kendini ifade etme ve inisiyatif kullanma becerisi ile özgüvenli bireyler olarak yetişirler. Özellikle sosyal sorumluluk projeleriyle kültürel farkındalığı ve kendini değişik platformlarda ifade etme becerisine sahip olurlar. t-MBA Liderlik Akademisi, t-MBA derslerinde öğrencilerimizin edindikleri bilgiler ışığında yaşayarak öğrenme için gerekli zemini hazırlarken, ürettikleri ve gerçekleştirdikleri proje ve organizasyonlar ile “Geleceğin Liderleri” olarak iş dünyasının yansımasını deneyimleme imkanı bulurlar

Torbalı’ya eğitim yatırımları devam ediyor Torbalı’ya eğitim yatırımları devam ediyor