Kurulduğu günden bu yana Torbalı’da pek çok eğitim, kültür ve sanat etkinliğine imza tan Torbalı Kültür Sanat ve Eğitim Derneği (TOKSED), bu kez Nazım Hikmet’in eseri olan ‘Şeyh Bedrettin Destanı’ından esinlenerek hazırladığı oratoryo gösterisini sahneledi. Dün akşam  İsmail Uygur Kültür Merkezi’nde Torbalılı sanat tutkunlarının beğenisine sunulan ve dernek üyelerince hazırlanan gösteriyi 800’ü aşkın seyirci takip etti. Amatör isimlerin ustaca sahneledikleri orotoryo büyük alkış aldı.

800 KİŞİ İZLEDİ

Torbalı Kültür Sanat ve Eğitim Derneği Başkanı Hayri Aktaş yaptığı açıklamada, “Mutluyuz, çünkü insanları mutlu ettiğimizi geleceğe dair umutlandırdığımızı gördük Hep söyledik hepi topu 60 kişilik bir küçümen derneğiz. O kadim tartışmaya da bir nokta koyduğumuza inanıyoruz. "Nicelik tek başına anlamlı olmuyor ama nitelik şart" Torbalı da yaşayan 1000 kişi bize inandı. 800 kişi salonda bizi izleyerek, bizimle dayanışma göstererek bunu somut hale getirdi. Oyun bitiminde kutlama ve alkışlar en az 30 dakika sürdü” ifadelerini kullandı

AKTAŞ’TAN TEŞEKKÜR

Ücretsiz gösteriler, söyleşiler ve cabası… Ücretsiz gösteriler, söyleşiler ve cabası…

‘Kültür ve Sanatta yozlaşmayla ve gericilikle mücadele için yola çıktık’ diyen Aktaş, “Halkın tarihindeki halktan yana olanları gündeme taşıyoruz. Tabi ki haliyle emekten ve emekçi halktan yanadır tavrımız. Yine iyi bir iş yaptığımızı inanıyoruz. Ortaya yüreğini koyan ,sahiplenen, emek harcayan, Torbalı'da TOKSED 'e uygulanmaya çalışılan  tecridi parçalayan herkese çok teşekkür ederiz. Davetiyelerimizin dağıtımında bizlere destek olan ÇYDD'ye, Cem Evine, Eğitim İşe, tüm kurum ve dostlara teşekkür ederiz. Bize desteğini esirgemeyen Kültür Müdürü Serkan Tekin ve Belediye personeline ,vakit ayırıp izlemeye gelen halkımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Editör: İbrahim Danış